zdrowy usmiech

Stomatolog może nie tylko pomóc w leczeniu próchnicy oraz innych schorzeń zębów i dziąseł. Może on również pomóc swoim pacjentom w poprawie estetyki zębów. Zobacz przegląd skutecznych zabiegów stomatologii estetycznej, dzięki którym zęby mogą być białe i równe!

Co to jest stomatologia estetyczna?

Pod pojęciem stomatologii estetycznej znajduje się dział, którego celem jest dbanie o atrakcyjny wygląd zębów. Stosowane w jego ramach zabiegi pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów, również w krótkim czasie.

Obecnie stomatologa estetyczna jest bardzo popularną dziedziną, ponieważ wielu z nas dba o stan swoich zębów, ale nie u każdego ich naturalny wygląd odpowiada dzisiejszym trendom. Wówczas można uzyskać efekty jak wybielenie zębów, ich symetryczny kształt, usunięcie defektów, na przykład dużych przerw między zębami.

Warto wskazać, że z zabiegów w ramach stomatologii estetycznej można obecnie skorzystać tylko w gabinetach prywatnych, ponieważ Narodowy Fundusz Zdrowia ich nie refunduje.

Zabiegi stomatologii estetycznej

Wśród najczęściej prowadzonych zabiegów skupionych na estetyce zębów znajdują się:

Wybielanie zębów – nakładkowe, lampą, laserem

Dzięki zabiegowi wybielania zębów można sprawić, że uzyskają one bielszy wygląd. Chociaż w sprzedaży można znaleźć obecnie preparaty do domowego wybielania zębów, nie są one tak skuteczne jak zabiegi stomatologiczne prowadzone w tym zakresie.

W gabinetach stomatologicznych można skorzystać z różnych metod wybielania zębów, także takich, które dają natychmiastowe efekty jak wybielanie lampą lub laserem. Więcej czasu zajmuje wybielanie nakładkowe, które polega na noszeniu dopasowanych do zębów nakładek wypełnianych preparatem wybielającym.

Licówki – porcelanowe, kompozytowe

W zabiegach medycyny estetycznej wykorzystuje się również licówki, które mają formę małych płatków umieszczanych na licowej części zębów, czyli na ich przedniej części. Dzięki nim można skorygować ich kształt, na przykład zbyt dużą lub małą szerokość, wysokość. Również licówki są popularne w celu redukcji diastemy i innych przerw między zębami.

Licówki dzielone są na porcelanowe – droższe, ale trwalsze, a także kompozytowe, które powstają z materiału, którym plombuje się zęby.

Dodatkowe informacje na temat licówek uzyskasz wchodząc po adres: https://bezpiecznyzabieg.pl/dla-pacjenta/licowki-kompozytowe-olsztyn/

Czyszczenie zębów

Zabieg higienizacji, czyli czyszczenia zębów również pozwala na osiągnięcie świetnego efektu estetycznego. Polega on na usuwaniu kamienia i osadów nazębnych z użyciem skalingu oraz piaskowania, by były bielsze i gładsze.

Szeroki wybór zabiegów, najlepsi lekarze – klinika stomatologiczna Olsztyn – https://dental-studio.com.pl/ umów się już teraz na konsultację!

Dodaj komentarz