konto osobiste

Przede wszystkim przed wyborem rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego powinniśmy zapoznać się z ofertami co najmniej kilku banków, a także zastanowić się na jakich usługach bankowych nam zależy. W tym poście znajdziecie opis kilku podstawowych produktów bankowych oraz usług, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze konta.konto osobiste

  1. Rodzaj rachunku, czy to ma być konto tylko oszczędnościowe, czy może rozliczeniowe, a może połączenie jednego i drugiego. Najlepiej, aby konto osobiste było oczywiście bezpłatne tak jak wybrane konto w Alior Banku! Do tego bezpłatne przelewy krajowe i bankowość internetową oraz mobilną. Czy właścicielem rachunku będzie jedna osoba, czy przewidujesz współwłaściciela rachunku, a może tylko pełnomocnika (drugi właściciel rachunku, a pełnomocnik to nie to samo!)
  2. Które z usług bankowych dostępnych z rachunkiem są dla ciebie istotne. Wiele z banków posiada konta dla różnych grup wiekowych Klientów. Inne wymagania posiada emeryt inaczej z konta będzie korzystał student.
  3. Jeżeli zależy ci na możliwości debetowania rachunku (limit debetowy) sprawdź koniecznie jego oprocentowanie i warunki korzystania. Po głębszej analizie może się okazać, że bardziej opłaca się założyć kartę kredytową niż co miesiąc debetować rachunek rozliczeniowy.konto osobiste
  4. I na koniec jeszcze o bardzo ważnym w dzisiejszych czasach produkcie bankowym – karcie debetowej do konta. Czy karta umożliwia transakcje internetowe, czy są możliwe płatności zbliżeniowe, czy jest możliwość ustanowienia limitu dziennych transakcji kartą. Warto zapoznać się także z regulaminem mówiącym o reklamacjach transakcji lub odpowiedzialności banku w przypadku kradzieży naszej karty i pojawieniu się transakcji nieuprawnionych.

Gwarantuję, że po odpowiedzeniu na powyższe pytania, zagadnienia będziemy mogli poznać swoje wymagania i łatwiej wybrać odpowiednie konto dla siebie!

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz