zabawki

Najlepsze zabawki to takie, które sprawiają maluchom wielką frajdę, a przy tym wspomagają je w rozwoju i sprawiają, że dziecko nabywa nowe umiejętności.

  • Klocki – maluch wie, że klocki potrafią zrobić dużo hałasu, lubi nimi rzucać i wkłazabawkidać do pojemników, pokaż mu jak budować zamki i wieże a szybko odkryje, że prawdziwa radość jest podczas burzenia budowli. Klocki pomogą w nauce budowania np. pociągu w poziomie, odkrywaniu kształtów, które można wrzucać do odpowiednich otworów.
  • Piłka – na początku dziecko uważnie ją bada – dotyka, gryzie, turla, ale jak tylko pokażesz mu jak fajnie jest nią kopać czy rzucać będzie jego ulubioną zabawką, zwłaszcza na podwórku!
  • Pluszaki – maluch przytula je, ciągnie za uszy, śpi z ulubionym i naśladuje dźwięki, które zabawka wydaje. Dzięki przytulankom możemy nauczyć dziecko pokazać nosek czy ucho i oko. Starsze dziecko chętnie naśladuje mamę i lubi karmić, przebierać, wkładać do łóżeczka swojego misia, z którym też chętnie rozmawia a nawet tańczy.
  • Kredkzabawkii – dzieci uwielbiają bazgrać kredkami i to wszędzie także po ścianach.
  • Instrumenty muzyczne – pierwsze instrumenty dziecka to oczywiście grzechotki. Zabawki, które robią hałas są świetne – bębenek, tamburyno, gitara – gdy dziecko odkryje, że samo jest w stanie stworzyć prostą melodię, w domu już nie będzie już cicho!

Gdzie kupić?

Nieważne czy zabawkę kupujemy w supermarkecie, czy hurtowni zabawek (hurtowania zabawek w Rybniku) a może przez Internet – ważne, żeby zabawka była odpowiednia dla wieku dziecka i miała atesty świadczące o bezpieczeństwie i jakości materiałów, z których jest wykonana.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Zobacz też:  Zabawa w dom z dziećmi – jakie zabawki wybrać?

https://www.babyboom.pl/przedszkolak/zabawy/zabawa-w-dom-z-dziecmi-jakie-zabawki-wybrac 

Dodaj komentarz