leczenie trądziku

leczenie trądzikuNa temat trądziku mogę gadać godzinami, bo za mną wieloletnia walka z tą nieprzyjemną dolegliwością. U mnie pojawił się w okresie dojrzewania i dokładnie wtedy rozpoczęłam leczenie trądziku pospolitego. Przeszłam różne etapy choroby, jej nawroty, ale także całkowite wyleczenie. Dlatego bogata w osobiste doświadczenie postaram się dzisiaj obalić najczęstsze mity dotyczące leczenia trądziku i podam sprawdzone przeze mnie sposoby odpowiadające na pytanie jak się pozbyć trądziku.

Mit: Trądzik to choroba, która sama przechodzi.

No niestety tak nie jest. Praktycznie zawsze powinniśmy skonsultować zmiany skórne z dermatologiem, który określi typ trądziku i podpowie, a czasem nawet zapisze specjalistyczne leki na receptę czy antybiotyki.

Prawda: Cerę trądzikową należy nawilżać, stosować trzeba kosmetyki wspomagające leczenie skóry.

Szczególnie właśnie chora skóra potrzebuje odpowiedniego nawilżenia, aby powstrzymać nadmierne rogowacenie i wydzielanie sebum. Zdrowa skóra to przede wszystkim ta nawilżona. Oczywiście pomocne tutaj będą kosmetyki nawilżająco- matujące, specjalnie przeznaczone do cery trądzikowej i tłustej. Każdą postać trądziku należy leczyć, czasem wystarczą odpowiednio dobrane kosmetyki takie jak żel na trądzik, tonik, krem itp. (polecam preparaty AQUACLIN.PL).

Prawda: Samodzielnie nie wyciskamy pryszczy i wągrów bo to może powodować powstanie nieodwracalnych blizn!!!

Sama prawda, którą trzeba zapamiętać.

Mit: Na cerę trądzikową nie możemy nakładać makijażu!leczenie trądziku

Oczywiście, że możemy! Współczesne kosmetyki o lekkiej konsystencji, matujące i przeznaczone do skóry trądzikowej świetnie sprawdzają się podczas makijażu tego typu cery. Czasem nawet ich składy chemiczne są tak dobrane, że pomagają walczyć na co dzień ze zmianami trądzikowymi.

Prawda: Jeśli sam cierpisz na trądzik, niezależnie od wieku koniecznie podejmij leczenie i walkę o piękną, gładką cerę – pozbycie się skórnego problemu pozytywnie wpływa na samopoczucie psychiczne, pozbywa kompleksów i dodaje pewności siebie! Spróbuj!!!

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz