karta kredytowa

Dla mnie to rzecz potrzebna, ułatwiająca mi codzienne życie, zakupy itp., ale są wśród nas zapewne sceptycy twierdzący, że karta kredytowa im się nie przyda. I nie będę z nimi polemizować, ale w dzisiejszym wpisie chciałabym podkreślić kilka, moim zdaniem, pozytywnych cech jakie posiada umiejętne korzystanie z karty kredytowej. Bo przede wszystkim trzeba poznać zasady działania tego produktu finansowego, zanim zacznie się z niego świadomie korzystać.karta kredytowa

Dlaczego jest mi wygodniej z kartą kredytową?

Po pierwsze daje mi dodatkowe środki (ja decyduję, na co wydaję) bez składania wniosków, zaświadczeń w razie konieczności skorzystania z formy kredytowania na przykład droższego zakupu. Pozwala mi samodzielnie zarządzać limitem kredytowym.

karta kredytowaJak już skorzystam z pieniędzy na karcie mam przeważnie kilkanaście dni na spłatę (niektóre banki dają nawet możliwość spłaty aż do 59 dni – Alior Bank) i gdy spłacę w całości i w terminie wyznaczonym przez bank nie ponoszę żadnych kosztów, zero odsetek!!! – czyż to nie jest wygodne? Chyba nie znam lepszego kredytu…w zaufanym banku zwłaszcza, po tym jak nastąpiła fuzja Alior Bank z Bankiem BPH.

Nowoczesne karty kredytowe dają mi możliwość rozłożenia płatności na raty z określoną opłatą, którą z góry znam.

Nie muszę, za każdym razem chcąc zrobić większe zakupy, biegać do bankomatu po gotówkę, mam ją w portfelu w postaci karty. Oczywiście dla niektórych jest to pułapka, dlatego ważne jest kontrolowanie wydatków i uświadomienie sobie, że to nie są nasze pieniądze, tylko mamy możliwość z nich skorzystać, kiedy potrzebujemy – a to różnica, dług trzeba spłacić! Ja umiem korzystać z karty i korzystam z niej od ponad 10 lat. Mogę robić szybkie zakupy przez Internet (na odległość) rezerwować bilety lotnicze, bilety na pociąg, nie wspominając o innych branżach. Uwaga, przy zakupach na odległość trzeba uważać, korzystamy tylko z zaufanych stron internetowych i zawsze chronimy swoje dane osobowe, nigdy nie pożyczamy karty!!!

Przed zdecydowaniem się na kartę kredytową danego banku zawsze przeczytajmy regulamin, szczególnie punkty mówiące o odpowiedzialności za nieuprawnione transakcje, zasadach zastrzegania karty w przypadku kradzieży, zasadach naliczania dodatkowych opłat i odsetek.

 źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz