Na pomoc włosomProcessed with VSCOcam with c1 preset

Lato nie sprzyja naszym włosom. Wysoka temperatura, promienie słoneczne, słona woda, chlor – to wszystko sprawia, że o tej porze roku włosy nie są w najlepszej kondycji. Jednak, stosując pewne zabiegi pielęgnacyjne możemy im nieco pomóc.

Na pomoc włosomOchrona przed nadmiernym działaniem słońca

Włosy pod wpływem promieni słonecznych stają się szorstkie i matowe. Promienie UV trwale uszkadzają strukturę włosa. Na plaży, należy zabezpieczyć głowę nakryciem. Długie włosy najlepiej spiąć w kok, dzięki czemu osłabione końcówki ochronimy przed dodatkowym wysuszeniem.

Daj włosom odpocząć

Podczas urlopu pozwólmy odpocząć także naszym włosom. Tuż przed wyjazdem odpuśćmy farbowanie czy trwałą. Wybierając się na plażę, zrezygnujmy z zabiegów stylizacyjnych: kręcenia, prostowania oraz kosmetyków do stylizacji, jak lakieru, pianki. Pozwólmy włosom naturalnie wysychać, bez użycia suszarki. Pamiętajmy jednak, aby nie robić tego w pełnym słońcu, na przykład po kąpieli w morzu. Kropelki wody skupiają na swojej powierzchni promienie UV.

Pomocne kosmetyki

Na pomoc włosomPodczas lata najlepiej używać specjalnych kosmetyków przeznaczonych do stosowania na słońce. Zawierają one w składzie filtry UV oraz dodatkowo o składniki nawilżające i regenerujące, jak na przykład witaminy, ceramidy, proteiny, naturalne olejki. Możemy postawić także na naturalną pielęgnację, na przykład smarując skórę głowy oraz włosy olejem sezamowym, który doskonale ochroni włosy a także je nawilży.  Zawsze po przyjściu z plaży lub basenu umyjmy głowę i nałóżmy odżywkę. Co kilka dni warto włosom zafundować maskę regeneracyjną.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz