Prysznic bez brodzika – czy warto?

Prysznic bez brodzika – czy warto?Podczas remontu łazienki, czy też urządzania nowej, rodzą się dylematy. Prysznic, czy może wanna? Jeśli już decydujemy się na prysznic, pojawia się kolejne pytanie. Tradycyjna kabina z brodzikiem, czy może bez? Ta druga opcja jest coraz częściej wybierana. Zwłaszcza przez osoby, które stawiają na nowoczesność i minimalizm. Wolnostojący natrysk, ograniczony jedynie taflami ze szkła, prezentuje się niezwykle elegancko, powiększa optycznie pomieszczenie i daje wiele możliwości aranżacyjnych.

Zalety braku brodzika

Rezygnacja z dodatkowego mebla, jakim jest tradycyjna kabina prysznicowa z brodzikiem, to przede wszystkim większe możliwości  aranżacji przestrzeni w łazience. Gdy nie ogranicza nas wymiar brodzika, natrysk możemy umiejscowić nawet na małej, nieustawnej przestrzeni. Na przykład, pomiędzy dwoma ścianami, lub w rogu łazienki. Natrysk bez brodzika jest tez idealnym rozwiązaniem w łazienkach na poddaszu (sufit ze skosami). Rezygnacja z tradycyjnego brodzika, to także większy komfort i bezpieczeństwo korzystania z prysznica. Brak progu ułatwia wchodzenie i wychodzenie, bez ryzyka potknięcia się, dlatego rozwiązanie to jest polecane dla osób mających problem z poruszaniem się oraz dzieci. Prysznic bez brodzika jest niewątpliwe łatwiejszy w utrzymaniu w czystości. W trudnodostępnych, przy standardowym  sprzątaniu, miejscach bardzo szybko gromadzi się brud, pojawia się grzyb. Problem ten przestaje istnieć w przypadku rezygnacji z tradycyjnej kabiny. Posadzkę i szklane tafle po wzięciu kąpieli wystarczy  wytrzeć.Prysznic bez brodzika – czy warto?

Problemy techniczne

Montaż prysznica bez brodzika jest zdecydowanie trudniejszym przedsięwzięciem niż zakup kabiny z brodzikiem. Posadzka musi posiadać specjalną  konstrukcję (spadek o 2 %). Pod posadzką niezbędna jest hydroizolacja, co by nie zalewać sąsiadów. Ważny jest też system odprowadzający wodę (w podłodze lub ścianie). Jeśli decydujemy się na kabinę bez prysznica, do prac montażowych najlepiej  zatrudnić dobrego fachowca, który na początek oceni możliwości konstrukcyjne budynku, a później prawidłowo poprowadzi wszystkie prace.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz