Zabierz się za wiosenne porządki - część 2
Zabierz się za wiosenne porządki - część 2Etap 3: Wielkie pranie

Czas na wypranie obrusów, serwet, narzut, poduszek ozdobnych, małych dywaników, wyczyszczenie plam na meblach tapicerowanych i dywanach, Czynności te nie musza być wykonywane naraz, jako osobny etap, a przeplatane pomiędzy innymi czynnościami. W końcu pranie musi tez mieć czas, aby wyschnąć. Ostatnie podrygi zimy, to dobry czas, by „przemrozić” kołdry i poduszki, wystawiając je na kilka godzin na zewnątrz w słoneczny, mroźny dzień. Raz na jakiś czas, warto zafundować wykładzinom i dywanom, profesjonalne pranie.

Etap 4: Odkurzanie i mycie

To jeden  z ważniejszych etapów wielkiego sprzątania. Odkurzmy i umyjmy górne powierzchnie szafek. Wymiećmy kurz spod łóżek i szaf. Zlikwidujmy pajęczyny. Ramki na zdjęcia, zegary, lustra, wolnostojące przedmioty – powycierajmy z kurzu. Zdemontujmy żyrandol i dokładnie go umyjmy. Kwiaty doniczkowe najlepiej wstawić pod prysznic, obficie spłukać wodą, pozostawić do wyschnięcia. Na koniec powycierajmy podłogę „na mokro”, z użyciem odpowiedniego do rodzaju powierzchni detergentu. Wypolerujmy listwy przypodłogowe.

Etap 5: Wygładzanie

Zabierz się za wiosenne porządki - część 2To najprzyjemniejszy etap porządkowania domu. Ścieramy kurze z najbardziej widocznych, powierzchni: telewizora, sprzętu elektronicznego, monitorów, biurek, stołów, półek codziennego użytku. Zmieniamy obrusy i serwety. Do wazonu wstawmy świeże kwiaty. Doskonałym pomysłem jest zakupienie „w nagrodę”  jakiejś nowej rzeczy do domu. Może to być  kosz na bieliznę, ramka na zdjęcie, ozdobna poduszka. I możemy wreszcie usiąść, odpocząć zadowoleniem delektować się efektami swojej pracy. Cudowne uczucie – prawda?

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz