Najlepsze kwiaty na balkon – część II
 SundaNajlepsze kwiaty na balkon – część IIville – misterne pnącza

Sundaville jest rośliną wieloletnią. Jej listki są ciemnozielone, a pędy wiotkie i delikatne, dlatego wymagają podpór, pergoli. Sundaville mają kwiaty, o charakterystycznym,  trąbkowym kształcie, osiągające wielość, w zależności od odmiany, nawet do kilku centymetrów. Roślina lubi dobrze nasłonecznione miejsca (w półcieniu słabiej kwitnie). Jest wrażliwa na przeciągi oraz przelanie. Szybko się rozrasta, dlatego pod razu najlepiej posadzić ją w dużej donicy.  Sundaville należy regularnie nawozić, najlepiej wieloskładnikowym nawozem do roślin kwitnących. Roślinę można w odpowiednich warunkach „przezimować” w domu.

Werbeny – na urozmaicenie

Są ozdobą balkonowych skrzynek, wiszących  doniczek, rabatek i ogródków. Jej drobnopłatkowe, zebrane w gęste kwiatostany, kwiaty mogą być w białe, różowe, czerwone, niebieskie, filetowe. Kwiaty niektórych gatunków, maja charakterystyczne białe „oczko”. W zależności od odmiany werbeny mogą rosnąc do góry lub zwisać, tworząc kwiatowe kaskady. Werbena jest wrażliwa na wiosenne przymrozki, dlatego należy sadzić ją dopiero po 15 maja. Rosina dobrze rośnie w półcieniu. Wymaga regularnego podlewania i zasilania nawozem do roślin kwitnących. Usuwanie przekwitłych kwiatów i suchych łodyg wzmaga kwitnienie i rozkrzewianie rośliny. W naszym klimacie werbena jest rośliną jednooczną.

Najlepsze kwiaty na balkon – część IILobelia – niczym kwiatowa chmurka

Charakterystyczne dla tej roślinny są niebieskie (choć nie tylko, bo i białe, różowe, fioletowe) drobne kwiatuszki, układające się w  wiszącą kulę. Lobelia jest rośliną jednoroczną. Kwitnie już od kwietnia do późnej jesieni. W sierpniu zasychające kwiaty i pędy należy obciąć, roślinę zasilić, podlewać, a powtórnie zakwitnie. Lobelia wymaga nasłonecznionego stanowiska. Należy podlewać ją regularnie, nigdy nie doprowadzając do przesuszenia podłoża. Roślina nie toleruje stojącej wody, dlatego należy pamiętać o odpowiednim drenażu doniczki.

źódła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz