Jakie zioła pomogą na kaszel?

Jakie zioła pomogą na kaszel?Kaszel potrafi nieźle  dać w kość. Pamiętajmy, że kaszel jest jedynie objawem, a nie jednostką chorobową. Przyczyny kaszlu mogą być różne, od  wirusowych i bakteryjnych infekcji, poprzez alergie, grzybice, ciała obce w drogach oddechowych, aż po zakażenia pasożytnicze. Każdy kaszel, zwłaszcza ten przewlekły lub bardzo uporczywy, powinien być bezwzględnie skonsultowany z lekarzem. Najczęściej przyczyna kaszlu bywa prozaiczna –  zwykła infekcja wirusowa. Wówczas można spróbować leczyć się naturalnymi sposobami, np. ziołami. Ale jakie zioła przyniosą ulgę w tej uciążliwej dolegliwości?

  • Koper włoski – napar z tej rośliny znany jest bardziej, jako panaceum na problemy trawienne u niemowląt, tymczasem zioło to także wspomaga leczenie przeziębienia. Roślina wykazuje działanie napotne, a także wykrztuśne oraz upłynniające śluz, zalegający w drogach oddechowych.
  • Pączki sosny – ekstrakt z nich ma działanie oczyszczające, przeciwzapalne, wzmacniające. Polecany przy leczeniu bólu gardła, chrypki oraz nieżytu górnych i dolnych dróg oddechowych.
  • Jakie zioła pomogą na kaszel?Anyż gwiaździsty – wyciąg z tej rośliny ma wiele zastosowań w ziołolecznictwie, miedzy innymi działa powlekająco, łagodząco, nawilżająco na błonę śluzową dróg oddechowych, ma także właściwości przeciwzapalne i rozgrzewające.
  • Dziewanna – wyciąg z tego zioła ma zbawienne działanie na cały układ oddechowy. Napar z kwiatów tej rośliny działa powlekająco na błonę śluzową, odbudowuje ją, łagodzi stany zapalne. Ponadto zioło wykazuje działanie uspokajające, co nie jest bez znaczenia przy napadach uporczywego kaszlu.
  • Rozmaryn – ma działanie rozgrzewające i wykrztuśne, upłynnia śluz zalegający w drogach oddechowych, wspomaga ich oczyszczanie.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz