Pielęgnacja skóry zimą – część 1

Zima zdecydowanie nie służy naszej skórze. Mróz, wiatr, smog – na zewnątrz, suche powietrze lub klimatyzacja- w pomieszczeniach. Wszystkie te czynniki sprawiają, że nasza skóra, zwłaszcza ta na twarzy, dłoniach, staje się szorstka, krucha, swędzi i piecze. Smarowanie kremem przynosi ulgę na krótko. Co robić, aby skutecznie nawilżyć skórę w ten trudny zimowy czas?

Pielęgnacja skóry zimą – część 1Twarz zimą cierpi najmocniej

Gdy na zewnątrz temperatura jest ujemna, lub wieje silny wiatr, na twarz zastosuj krem półtłusty lub tłusty. Użycie kremu nawilżającego sprawi, że woda bardzo szybo odparuje ze skóry, pozbawiając ją lipowego płaszcza ochronnego. Dobrą ochroną przed warunkami atmosferycznymi jest warstwa dobrego podkładu. Zimą, nie należy zapominać o filtrach, zwłaszcza, jeśli w mroźny dzień świeci ostre słońce. Na noc, po dokładnym oczyszczeniu zastosujmy krem mocno nawilżający, z kwasem hialuronowym oraz witaminą E w składzie. Nie zapominaj o dokładnym oczyszczaniu skóry. Zdecydowanie zrezygnuj z mydła (najlepiej na zawsze), na rzecz specjalnych żeli do mycia twarzy, płynów micelarnych i mleczek.

Pielęgnacja skóry zimą – część 1Nawodniony organizm, to nawilżona skóra

Zimą, nie zapominajmy od odpowiedniej ilości płynów – około 2 litrów na dobę. Nie musi to być wyłącznie woda.  Owocowa lub ziołowa herbata, nie tylko gasi pragnienie, ale dostarcza witamin i mikroelementów. Woda z dodatkiem cytryny oraz miodu, dodatkowo wzmocni organizm. Płynów dostarczają nam również owoce, zwłaszcza lubiane zimą cytrusy, mandarynki, pomarańcze, pomelo. Jeśli lubimy soki, róbmy je samodzielnie. Pamiętajmy, że kawa, mimo iż płynna, zamiast nawadniać – odwadnia organizm.

Zima to dobry czas na zabiegi medycyny estetycznej

Zima, jest najlepszą porą roku na zastosowanie zabiegów medycyny estetycznej, zwłaszcza złuszczania. Skóra łatwiej się goi, w mniejszym stopniu narażona jest na działanie promieniowania UV. Dlatego to o tej porze roku najlepiej poddać się zabiegom: złuszczania kwasami, mikrodermabrazji, złuszczania laserowego, leczeniu retinoidami.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz