Czerwona szminka – czasem wystarczy tylko ona

Jak dotąd nie wymyślono w makijażu niczego bardziej seksownego, a zarazem eleganckiego i klasycznego, niż czerwona szminka. Usta podkreślone soczystą czerwienią nie potrzebują dodatkowej oprawy – wystarczy puder, róż na policzki, wytuszowane rzęsy. A efekt jest powalający. Czerwona szminka nadaje się zarówno do noszenia na co dzień, jak i na wielkie wyjścia. Pomalowane na czerwono usta, potrafią  „zrobić” stylizację, nawet ze zwykłego T-shirtu i jeansów. Nic nie podkreśla lepiej wieczorowej kreacji, niż właśnie pomalowane na czerwono usta.

Jaki odcień czerwieni ,dla kogo?

Czerwona szminka pasuje do każdego typu urody i do każdej karnacji. Kwestią zasadniczą jest wybór odpowiedniego odcienia. Panie o  typie zimowym urody mogą pozwolić sobie na wszystkie odcienie  czerwieni, od krwistych po burgundy, karminy. Kobiety – lata, powinny postawić na chłodne odcienie typu wiśnia lub burgund.  Paniom – wiosnom pasują czerwienie o odcieniu koralowym, rakowym. Panie, których typ urody zalicza się do jesieni pasować będą ciepłe odcienie czerwieni: cynamonowe, rdzawe, pomarańczowe.

Kobiety wiedziały to od zawsze!

Kobiety od zarania dziejów wiedziałyście w jaki sposób podkreślać. Usta barwiły już Egipcjanki, Rzymianki, Greczynki. Usta na czerwono barwiła pierwsza ikona mody i stylu – Kleopatra. W dziejach nowożytnych, modę na czerwone usta spopularyzował a Coco Chanel. To z jej ust padły słowa:” Nigdy nie jesteś zupełnie naga, jeśli masz na sobie czerwoną szminkę”. Trend zaadoptowały i rozpowszechniły m.in Brigitte Bardot, Marlin Monroe, Elizabeth Taylor, a później  Madonna.  Aktualnie kultowa szminka jest elementem wizerunku współczesnych ikon mody, m.in. Dity von Tesse, Rity Ory, Kate Moss, Anne Hathaway,czy Emma Stone.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz