obiady czwartkowe przyjaciele przy stole

Obiady czwartkowe to, powstałe na zwór paryskich salonów literackich, spotkania polskich intelektualistów. Pomysłodawcą Adam Kazimierz Czartoryski, zaś ich organizatorem – sam król Stanisław August Poniatowski. Odbywające się co czwartek na Zamku Królewskim, skupiały najzdolniejsze umysły Rzeczypospolitej – artystów, filozofów i intelektualistów. Znamienitych gości podejmowano nie tylko strawą intelektualną, ale i prawdziwie wykwintną kuchnią, o którą dbał pierwszy kuchmistrz Europy – Paulo Tremo.

Nic więc w tym dziwnego, że to właśnie tę królewską tradycję wybrała firma Philipiak Milano. Dzisiaj służy propagowaniu tematyki zdrowego odżywiania, edukowania w tym zakresie oraz kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych.

Światowa marka

Philipiak Milano to marka znana w świecie przede wszystkim ze swoich wysokiej jakości naczyń kuchennych, garnków, sztućców, a nawet naturalnych kosmetyków. Od kilku dekad rozpieszcza nas produktami wykonywanymi z najlepszej jakości nierdzewnej stali, dbałością o szczegóły i jakość każdego, nawet najdrobniejszego elementu oraz luksusowego designu. Ale firma ta to coś więcej niż tylko luksusowe naczynia do przyrządzania i serwowania potraw. To także liczna działalność mająca na celu zwiększenie świadomości społeczeństwa i uczulenia go na problematykę związaną z prawidłowym sposobem odżywiania oraz stylem życia. A wszystko to za sprawą tzw. obiadów czwartkowych.

Współczesne obiady czwartkowe

Obiady czwartkowe prowadzone organizowane przez markę Philipiak Milano to dogodna okazja do promocji i edukacji w kierunku zdrowszych sposobów gotowania, wybierania właściwych technik termicznej obróbki potraw oraz świadomych zakupów. Spotkania te odbywają się w najbardziej prestiżowych, warszawskich restauracjach (np. słynne Belvedere w Łazienkach Królewskich), gdzie zaproszeni goście maja okazję nie tylko zdegustować zdrowych potraw przyrządzonych przez kulinarnych mistrzów, ale i uzupełnić swoją wiedzę z dziedziny dietetyki, psychologii oraz sportu. Wszelkie ich wątpliwości rozwiewają na miejscu znamienici specjaliści z zakresu dietetyki oraz kulinarny mistrz – Karol Okrasa.

spotkanie przy stole

Goście i ambasadorzy marki

Goście Obiadów Czwartkowych to najczęściej znane postacie z pierwszych stron gazet. Nie brakuje pośród nich znanych sportowców, aktorów, dziennikarzy, modelek, wybitnych osobowości ze świata kultury, filmu lub nauki. Prozdrowotną działalność Philipiak Milano chętnie popierają osobistości, które nierzadko same są związane z działalnością filantropijną, charytatywną oraz patroni projektów związanych ze zdrowiem Polaków, zarówno psychicznym, jak i fizycznym.

Do stałych bywalców salonów Philipiaka i ambasadorów marki należy Karol Okrasa. Ten znany w całej Polsce kucharz chętnie dzieli się swoją kulinarną wiedzą z zakresu przygotowywania  wartościowych dań. Poddaje też pomysły na urozmaicenie codziennego menu oraz uświadamia, jak mądrze robić codzienne zakupy żywnościowe. Pośród innych zaproszonych gości obiadów czwartkowych znalazły się też między innymi takie nazwiska jak:

  • Agnieszka Cegielska,
  • Karolina Malinowska,
  • Julia Pietrucha,
  • Małgorzata Pieczyńska,
  • Monika Mrozowska,
  • Małgorzata Foremniak.

Dodaj komentarz