Rozgrzej się od środka

Co ma wspólnego król Stanisław August Poniatowski z jednym z najbardziej znanych współcześnie polskich kucharzy? Jak się okazuje – bardzo wiele! Te dwie osoby łączy fakt, że były/są zaangażowane w organizację tak zwanych obiadów czwartkowych. O co właściwie chodzi? Na czym polega idea oraz jacy goście przychodzą na współczesne obiady czwartkowe? Opisujemy w tym artykule! 

Zdrowy styl życia

Organizator współczesnych obiadów czwartkowych znany jest z nieustannego propagowania zdrowego stylu życia, a szczególny nacisk kładzie na  zdrowe odżywianie. Wiadomo przecież, że produkty które lądują na naszym stole mają ogromne przełożenie na nasze zdrowie.

Organizatorzy – Grupa Philipiak Milano –  kładą ogromny nacisk na szeroko zakrojoną edukację żywieniową Polaków. Jedną z jej części są właśnie wspomniane w tym artykule spotkania w postaci obiadów. Jak to jest realizowane? Organizatorzy kładą nacisk na odpowiedni sposób przygotowania posiłków. Jak wszyscy wiemy, nawet te wyjątkowo dobre dla naszego zdrowia produkty potrafią tracić swoje właściwości w wyniku niepoprawnego przygotowania. Z tego powodu, organizatorzy pokazują i propagują liczne sposoby na zdrowe przygotowywanie posiłków. Przykłady – gotowanie na parze czy przyrządzanie posiłków bez soli.

Pomysł na pomoc

Obok promowania zdrowego stylu życia, organizatorzy obiadów czwartkowych stawiają także na pomoc w formie działań charytatywnych. Osoby przychodzące na te obiady to szeroko znane w naszym kraju osobistości. Podczas spotkań podpisują różnego rodzaju pamiątki, które potem są licytowane na specjalnych aukcjach, a wszystkie profity z tego działania trafiają na cele charytatywne.

Listę gości znaleźć można tutaj: http://www.obiadyczwartkowe.pl/nasi-goscie

Obiady czwartkowe – kto uzyskał pomoc?

Lista jest bardzo długa, natomiast warto wspomnieć choćby o wsparciu dla Polskiej Akcji Humanitarnej (akcja Pajacyk). Ponadto, goście obiadów czwartkowych wsparli też szpitale pomagające ciężko chorym dzieciom – na przykład, Klinice Onkologii działającej przy Centrum Zdrowia Dziecka.

Co to ma wspólnego z królem?

Nazwa tego przedsięwzięcia nieprzypadkowo przywodzi na myśl spotkanie organizowane przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Tak jak w przypadku osiemnastowiecznego wydarzenia, tak i współcześnie organizowane obiady czwartkowe gromadzą znane osobistości. W tym ludzi ze świata sportu i kultury, jak również filmu czy teatru.

Kto organizuje to przedsięwzięcie?

Za organizacją tego wydarzenia stoi firma Philipiak Milano. Ta polska firma to absolutny potentat w branży naczyniowej. Produkty premium tej firmy zdobyły uznanie nie tylko w naszym kraju, ale i w calej Europie.

Kto gotuje?

Jak można przeczytać na stronie internetowej tego przedsięwzięcia, wszystkie dania są przygotowywane przez znanego polskiego mistrza kuchni, Karola Okrasy.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Obiady czwartkowe to przede wszystkim inicjatywa charytatywna, skierowana na pomoc. A poza tym, również metoda na zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania. Inne szczegóły na temat tej akcji odnaleźć można na oficjalnej stronie:

http://www.obiadyczwartkowe.pl 

 

Dodaj komentarz