makata

O materacu z pamięcią kształtu słyszał każdy z nas, a te osoby które cenią sobie wysoki komfort snu z pewnością mają go w swojej sypialni. Materac memory i jego właściwości obrosły już w liczne mity, z którymi poniżej chcemy się rozprawić. Jeśli właśnie zastanawiasz się nad zamianą dotychczasowego łóżka, to warto poznać zalety pianki memory.

Pianka memory – a co to takiego?

Pianka memory z którego wykonywane są materace z pamięcią kształtu, to niezwykły materiał stworzony przez naukowców z NASA. Powstała z myślą o startujących w kosmos astronautach i wykonana jest z miękkiej pianki poliuretanowej. Jej właściwości miały za zadanie chronić ciało przed skutkami bardzo dużych przeciążeń podczas kosmicznych podróży. Naukowcy opatentowali tworzywo odporne, a przy tym wrażliwe na ruch i ciężar ludzkiego ciała, które po ustąpieniu nacisku wraca do pierwotnego kształtu (stąd też nazwa memory). Bardzo szybko okazało się że pianka memory sprawdza się nie tylko w kosmicznych wahadłowcach, ale również w sypialni, podnosząc znacznie jakość snu.

Charakterystyczne cechy pianki memory

Materac z pamięcią kształtu zyskał uznanie milionów użytkowników na całym świecie, gdyż jest niezwykle lekki i łatwy w użyciu. Ponadto ma elastyczną i wytrzymałą budowę, która zwiększa jego żywotność bez utraty jego właściwości. Bez problemu dopasowuje do kształtu ciała, a przy tym jest odporny na nacisk. Materac memory nie wywiera nacisku na punkty kontaktowe ciała lecz dopasowuje się do nich. Optymalnie podpiera ciało, dzięki czemu daje wrażenie unoszenia się w powietrzu. Oryginalna pianka dobrze cyrkuluje powietrze i stanowi nieprzyjazne środowisko do rozwoju roztoczy i bakterii.

Fakty i mity o piance memory

Pianka z pamięcią kształtu amortyzuje ruchy partnera, dzięki temu idealnie sprawdza się w łóżkach w których śpią dwie osoby. Na tradycyjnych materacach odczuwamy każdy ruch partnera, który może wybudzać nas ze snu. Spanie na materacu lub poduszce wykonanej z tej pianki łagodzi dolegliwości bólowe, a zwłaszcza: pleców, bioder, ramion i karku. Pianka reguluje wagę i temperaturę, tym samym zmniejsza ucisk w miejscach, które są na to najbardziej narażone. Nieprawdą jest, że pianka memory nie reguluje temperatury i nie odprowadza wilgoci. W oryginalnych materacach Tempur zapewniona jest doskonała wentylacja, która uprzyjemnia spokojny i zdrowy sen. W przypadku materacy wykonanych z niskiej jakości pianki można poczuć bijące ciepło, dlatego lepiej jest inwestować w te atestowane. Do materacy z pianki memory niektóre osoby muszą się przyzwyczaić. Początkowo można mieć wrażenie że jest zbyt twardy, lecz po kilku nocach ciało powinno się dostosować do nowych warunków spania i z pewnością odwdzięczy się doskonałym samopoczuciem. Większość użytkowników docenia je już od pierwszej przespanej na nich nocy.

Więcej informacji o zaletach pianki memory przeczytamy tutaj: https://kobieco.pl/materac-z-pianka-memory/.

Dodaj komentarz