grill

Wybór grilla może nastręczać niemałe problemy, gdy nie wiemy, czym kierować się przy zakupie tego sprzętu. Wśród najczęściej kupowanych grillów znajdują się obecnie grille stalowe. Na co zwrócić uwagę przy wyborze tego rodzaju grilla? Podpowiadamy!

Dlaczego warto wybrać grill stalowy?

Stalowe grille kupowane są najczęściej. Charakteryzują się przystępnymi cenami, funkcjonalnością i są lekkie, dlatego można łatwo je przemieszczać.

Występują w wielu wariantach rozmiarowych, więc można dopasować je do liczby osób, dla których przygotowuje się na nich grillowane specjały. Dostępne są zarówno niewielkie grille okrągłe i prostokątne, jak i te, kore mają większą powierzchnię.

Najczęściej grill stalowy – https://keffner.pl/pl/p/Grill-ogrodowy-zeliwno-stalowy-400-mm/253 jest użytkowany jako grill węglowy, jednak w sprzedaży dostępne są także stalowe grille gazowe. Są droższe, jednak nie wymagają czasochłonnego i kłopotliwego rozpalania, a także są zdrowsze, ponieważ nie emitują szkodliwego dymu.

Grille stalowe wyposażone są standardowo w ruszty, lecz można także dodać do nich opcjonalnie płyty żeliwne, by poszerzyć ich możliwości.

Grill stalowy – rodzaje

W sprzedaży można znaleźć wiele rodzajów grillów stalowych. Można podzielić je zatem na różne rodzaje pod kątem ich budowy, sposobu zasilania, dodatkowych funkcji i akcesoriów, w jakie są wyposażone.

Grille stalowe mogą być wyposażone w otwartą, osłoniętą powierzchnię do grillowana, ale dostępne są także grille z pokrywami, które pozwalają na stworzenie optymalnych warunków do przyrządzania wyśmienitych potraw. Grill z pokrywą będzie droższy, ale warto w niego zainwestować, by łatwiej przygotowywać pyszne dania.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, grill stalowy może być zasilany węglem albo gazem. Wybór należy od kupującego – jego budżetu i potrzeb.

Przy wyborze grilla stalowego warto także uwzględnić jego podstawę. Grill na kółkach będzie bardzo wygodnym rozwiązaniem wtedy, gdy często zmieniamy jego pozycję. Wtedy można bardzo łatwo go przemieszczać.

Jak kupić najlepszy grill stalowy?

Wybierając grill stalowy, warto uwzględnić szereg czynników, aby zapewnił on optymalną funkcjonalność, komfort i trwałość na lata.

Przy zakupie grilla stalowego warto zwrócić uwagę na:

  • Wielkość grilla – powinna być dopasowana do oczekiwanej powierzchni na dania,

  • Sposób zasilania – gaz jest wygodniejszy i zdrowszy, natomiast grill węglowy będzie tańszy w zakupie,

  • Dodatkowe akcesoria – grill może być wyposażony w praktyczne półeczki umieszczone po bokach, przed nim na podstawie,

  • Rodzaj podstawy – ta z kołami ułatwi przemieszczanie grilla,

  • Typ rusztu – powinien być wyjmowany, można też dokupić do niego płytę żeliwną.

Dodaj komentarz