firma uslugowa

Aby biuro było czyste, nie jest konieczne zatrudnianie osoby odpowiedzialnej za jego sprzątanie. Alternatywą jest skorzystanie z usług firm sprzątających, które zapewniają w tym zakresie kompleksową obsługę w przystępnych cenach. Jakie usługi można zamówić w firmach sprzątających?

Regularne utrzymanie czystości w biurze

Każda firma prowadząca sprzątanie biur zapewnia swoim klientom dostęp do standardowej obsługi obejmującej regularne utrzymanie czystości w biurze. W tym zakresie osoby sprzątające zajmują się czynnościami, do których zaliczane są między innymi:

  • Usuwanie kurzu z powierzchni, między innymi mebli biurowych, sprzętów, parapetów,
  • Sprzątanie w kuchniach w biurach – zmywanie, czyszczenie powierzchni,
  • Sprzątanie w łazienkach – czyszczenie sanitariatów, umywalek, dezynfekcja, uzupełnianie materiałów jak papiery,
  • Sprzątanie korytarzy i holów,
  • Odkurzanie podłóg oraz ich zmywanie.

Takie czynności prowadzone są najczęściej w ramach serwisu codziennego lub też co 2-3 dni, aby dzięki temu biuro mogło być przyjazną przestrzenią dla pracowników oraz dla klientów firmy.

Kompleksowe sprzątanie biur Gliwice – z usługami firm prowadzących usługi w powyższym zakresie w Gliwicach można zapoznać się bliżej online.

Mycie przeszkleń – okien, drzwi, świetlików

W firmach sprzątających można zamawiać również usługi polegające na myciu przeszkleń. W nowoczesnych biurach wiele powierzchni jest przeszklonych, między innymi spotykane są w nich duże okna, przeszklone boksy, drzwi czy też świetliki w dachach.

Firmy sprzątające mogą zaoferować kompleksową obsługę w ramach mycia przeszkleń w biurach. Wykorzystują do tego celu sprawdzone środki czystości i akcesoria, dzięki czemu szkło jest idealnie czyste i wolne od smug.

Wybrane firmy mogą także zaoferować usługi w ramach mycia przeszkleń na wysokości. Do tego celu używane są specjalne myjki na teleskopowych kijach, zwyżki lub też techniki alpinistyczne.

Pranie tapicerek i wykładzin w biurach

Kolejną popularną usługą oferowaną przez firmy sprzątające jest pranie tapicerek oraz wykładzin dywanowych w biurach.

Tapicerowane powierzchnie mebli, na przykład krzeseł, foteli, kanap szybko się brudzą. Podobnie na zabrudzenia narażone są wykładziny. Firmy sprzątające stosują wtedy specjalne urządzenia piorące, które szybko i skutecznie radzą sobie nawet z trudnymi zabrudzeniami.

Dezynfekcja biur

Obecnie w ofertach firm sprzątających biura dostępne są również usługi polegające na ich dezynfekcji.

Dezynfekcja biur pozwala na usunięcie zagrożeń biologicznych, między innymi wirusów, bakterii czy grzybów. Prowadzona jest z użyciem różnych technik.

Dodaj komentarz