nauka języka

Podobnie jak moi rówieśnicy moja nauka języka obcego miała początek już w szkole podstawowej, ale dopiero od jakiegoś czasu uczę się języka SKUTECZNIE!!! A co to znaczy? nauka językaOczywiście słownictwo i gramatyka języka z angielskiego została przeze mnie opanowana w dobrym stopniu już w szkole średniej, wydawało mi się wtedy, że znam ten język biegle i na pewno poradzę sobie z językiem skoro na świadectwie mam bardzo dobry. Szybko przyszło mi zmierzyć się z rzeczywistością. Oczywiście komunikacja z obcokrajowcami nie stanowiła większego problemu, ale świadomość ile jeszcze nauki języka potrzebuję, aby biegle się nim posługiwać zmotywowała mnie do natychmiastowej pracy nad językiem – mam tu na myśli naukę praktyczną. Świetnych metod nauki języka obcego jest sporo ale ja mam już kilka sprawdzonych. Na początek zachęcam do skorzystania ze szkoły językowej wcześniej poznając na jej temat opinie, polecam artykuł pt. „Opinie o Speak Up: angielski kluczem do kariery zawodowej!” nauka językaSzkoła językowa zbuduje nam podstawy lub rozwinie nasze dotychczasowe umiejętności. Reszta czyli płynne posługiwanie się językiem zależy już tylko od nas samych.

Moje trzy główne metody skutecznej nauki języka:

  1. Systematyczność – ja poświęcam tylko 10 minut na naukę języka – ale codziennie, bez wymówek, kilkanaście minut wolnego znajdzie nawet bardzo zajęty człowiek!
  2. Różnorodność – śpiewaj, pisz, graj, słuchaj oglądaj – wszystko po angielsku!
  3. Praktyka – jak mówią praktyka czyni mistrza, kontaktuj się z przyjaciółmi obcojęzycznymi tak często jak to możliwe, pisz wiadomości, maile, dzwoń, spotykaj się i trenuj język. Szybciej Ci pójdzie jeśli używasz go w pracy – to zawsze mocno mobilizuje do nauki!

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz