Telewizory full hd LG - warto?

Wybór telewizora to nie błahostka. Stanowi centralne miejsce w każdym (lub prawie każdym) salonie. Zapewnia rozrywkę na wysokim poziomie całej rodzinie. I nie chodzi już tylko o oglądanie telewizji, ale o gry na konsolach, oglądanie filmów, słuchanie muzyki, czy przeglądanie stron internetowych. Ekran telewizora bardzo często zastępuje monitor laptopa czy komputera. Nowoczesne modele pozwalają nam na synchronizację niemal wszystkich urządzeń elektronicznych w domu.  Jak więc się zabrać do zakupu dobrego telewizora? Jaką markę wybrać i na co należy zwrócić uwagę?

Full HD i Ultra HD – rozdzielczość, to kolokwialnie mówiąc szczegółowość obrazu. Przeważnie im wyższa, tym lepiej. Telewizory full hd wyświetlają obraz w rozdzielczości ponad 2 miliony pikseli, ultra HD (zwane tez 4 K) – prawie 8 milionów. Mimo, iż rozdzielczość tych drugich jest bezapelacyjnie większa, należy wziąć pod uwagę, fakt, że jest to wartość podawana dla obrazu statecznego. W ruchu szczegółowość w rzeczywistości jest nieco mniejsza. Dlatego decydując się na wersję 4K – musimy liczyć się z wydatkiem nawet dwukrotnie wyższym niż w przypadku opcji full HD, a jakość odbioru może być niezauważalna.

Telewizory full hd LG - warto?

Smart to konieczność – na szczęście niemal każdy dobry telewizor jest już „inteligentny”. Ale co to właściwe znaczy, że telewizor jest SMART? Otóż to, że można taki telewizor podłączyć do Internetu i korzystać z jego wszelkich dobrodziejstw. Wygodnie leżąc, za pomocą pilota przeglądniemy portale społecznościowe, pooglądamy YouTube, czy obejrzymy stare odcinki ulubionych seriali. Warto docenić możliwości, jakie dają „inteligentne” telewizory .

Telewizory full hd LG - warto?

Ekran płaski czy zakrzywiony? Zakrzywiony ekran zapewnia widzowi lepsze wrażenia wizualne podczas oglądania. Krzywizna ekranu daje możliwość zagłębienia się w obrazie. Ale… efekt ten osiągniemy jedynie oglądając TV w pojedynkę (lub maksymalnie w dwie osoby), a odbiornik musi być ustawiony na wprost oczu.

Podsumowując: Chcąc kupić dobry telewizor, warto z rozsądkiem podejść do wszelakich „nowinek” i przemyśleć, czy warto, biorąc pod uwagę to, jaki budżet  możemy na zakup przeznaczyć, jakich rozmiarów będzie odbiornik i gdzie zostanie ustawiony. Czasem warto postawić na sprawdzone (nie powiem stare- bo stare nie są!) technologie, w jakie są zaopatrzone  np. telewizory full hd LG.

źródło: www.komputronik.pl

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz