Vintage – wnętrza z duszą
Processed with VSCO with a6 preset

Vintage – wnętrza z dusząStyl vintage, swoimi korzeniami sięga  XIX wieku, kiedy to pojawiła się moda na ponadczasowe piękno. Początkowo, obecny w świecie mody, szybko i na dobre zagościł także we wnętrzarskim designie. Styl vintage jest niezwykle elegancki, wysmakowany. Meble i bibeloty sprzed lat sprawiają, że wnętrza vintage, to wnętrza z duszą.

Vintage – wnętrza z dusząAby wnętrze w stylu vintage nie było duszne i nie trąciło formaliną, najlepiej postawić na wysmakowane połączenia starego z nowym. Meble i dodatki z poprzednich epok, najlepiej prezentują się w nowoczesnych, a nawet loftowych, industrialnych wnętrzach. Można też zastosować pomysł odwrotny. W starodawne wnętrze wprowadzić nowoczesne elementy. Najlepiej postawić na meble proste w formie, za to wykonane ze szlachetnych surowców. Odrestaurowane antyki lub wykonane współcześnie, stylizowane na sprzęty z poprzednich epok. Sporo miłośników stylu vintage, samodzielnie wyszukuje designerskie „perełki” na strychach, pchlich targach, internetowych aukcjach. Pamiętajmy, że vVintage – wnętrza z dusząintage, to nie tylko bibeloty sprzed stuleci, ale także doskonały polski design z lat 50 i 60 – tych poprzedniego wieku.

Tło dla wnętrz w stylu vintage powinno być neutralne, w kolorach nawiązujących do naturalnych barw drewna, żelaza, skóry. Podłogi, najlepiej z naturalnego drewna (parkiet, deski), przykryte dywanami i chodnikami. Dobór dodatków, to nie lada wyzwanie.  Wymaga wyczucia smaku i fantazji i dystansu. Doskonale sprawdzą się duże zegary, designerskie podłogowe lampy, kute żyrandole lub lampy – reflektory, afisze i plakaty z dawnych lat. We wnętrzach vinatge nie może zabraknąć stylowych ramek z starymi fotografiami.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz