Jak wykonać dobry portret – porady fotograficzne

Dziś garść praktycznych porad, jak fotografować osobę.

Jak wykonać dobry portret – porady fotograficzneŚwiatło. Nie mając profesjonalnego oświetlenia, zdjęcia najlepiej wykonywać w światle dziennym. Miękkie, rozproszone światło, uzyskamy fotografując w pochmurny dzień. W fotograficznym żargonie można się spotkać z określeniem „złota godzina”. Jest to krótki moment w ciągu na chwilę przed zachodem i na chwilę po wschodzie słońca, w którym światło jest wprost idealne do zdjęć.

 

 

Jak wykonać dobry portret – porady fotograficznePrzede wszystkim zwróćmy uwagę, by wykonując portret, nie uchwycić „mistrza drugiego planu” w jakiejś dziwnej pozie oraz, że by portretowanej osobie nie „wyrastały” z głowy drzewa, słupy, lampy.

 

 

 

 

Jak wykonać dobry portret – porady fotograficzneKadr. Dobre wykadrowanie to ważny element udanego portretu. Pamiętajmy, żeby przypadkiem nie uciąć stóp lub czubka głowy.

 

 

 

 

 

Jak wykonać dobry portret – porady fotograficzne

 

Model. Zadbajmy o to, by osoba, którą chcemy sfotografować, podczas wykonywania ujęć była rozluźniona, zachowywała się swobodnie, przyjmowała naturalne pozycje.

 

 

 

 

 

Na koniec…porady fotograficzne, to jedno, ale podstawą udanego portretu jest wydobycie i pokazanie prawdy o fotografowanej osobie…

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz