Na męskie kłopoty

 

Na męskie kłopotyopoty z potencją, bo o tym będzie mowa, dotyczą coraz większej ilości mężczyzn. Stres, niewłaściwa dieta, używki, przemęczenie, brak ruchu,  przyczyniają się do spadku libido oraz  problemów z osiągnięciem i utrzymaniem erekcji. Takie sytuacje, nazwijmy je „wypadkami”, nakręcają stres, powodują coraz większą frustrację. I błędne koło się zamyka. Silny stres w sytuacji intymnej, bynajmniej nie działa jak afrodyzjak. Są jednak sposoby, by błędne koło przerwać. U podstaw oczywiście leży zmiana trybu życia. Wysypianie się, zaprzestanie palenia papierosów i naużywania alkoholu, ruch. Warto jednak wspomóc organizm naturalnymi wyciągami roślinnymi, które zawierają suplementy diety na problemy z potencją, np. Permen. Przyjrzyjmy się bliżej składnikom aktywnym tego preparatu.

Buzdyganek naziemny – naturalny afrodyzjak

Ekstrakt z tej rośliny od stuleci znany jest i używany w medycynie chińskiej i indyjskiej ajuwerdzie, jako środek tonizujący i podnoszący libido. Składnikiem aktywnym ziela jest protodioscyna. Mechanizm jej działania, nie jest do końca poznany. Uważa się, że ekstrakt z buzdyganka w naturalny sposób podnosi poziom testosteronu w organizmie, nasila proces spermatogenezy oraz wpływa na ukrwienie ciał jamistych penisa.

Na męskie kłopotyPobudzający żeń-szeń

Również znany i ceniony w medycynie wschodu do wielu stuleci. Pozytywny wpływ ekstraktu z korzenia żeń-szenia na sprawność seksualną, został naukowo potwierdzony. Dodatkowo żeń-szeń ma korzystny wpływ na pamięć, koncentrację oraz pracę serca. Roślina ma bardzo wiele składników aktywnych (około 200). Do najważniejszych należą tzw. ginsenozydy. Ich zadaniem jest zwiększanie zdolności hemoglobiny do przyłączania tlenu, a co za tym idzie lepsze ukrwienie i  dotlenienie komórek.

L-arginina – prekursor tlenku azotu

L-arginia – aminokwas, który jest syntezowany w organizmie człowieka z innych związków. Jak udowodniono, z wiekiem, niestety zdolność syntezy tego aminokwasu spada. A jest to substancja niezwykle ważna. Miedzy innymi jest niezębnym substratem w produkcji tlenku azotu, który to powoduje rozszerzenie światła naczyń krwionośnych – a co za tym idzie w istotny sposób wpływa na ukrwienie i dotlenienie naczyń krwionośnych (również penisa).


źródła: www.wikipedia.org; www.permen.pl

źródła zdjęc: www.pinterest.com

Dodaj komentarz