Kontrowersje wokół kurczaka

Mięso z kurczaka hodowlanego budzi sporo kontrowersji. Wciąż słyszymy informacje, że nafaszerowane jest antybiotykami, hormonami i GMO. Ile w tym wszystkim prawdy? I czy można kupić w sklepie dobrego kurczaka? Otóż produkcja mięsa drobiowego w Unii Europejskiej obłożona jest dosyć ścisłymi przepisami. Stosowanie antybiotyków w uzasadnionych przypadkach jest dozwolone i podlega ścisłej kontroli.  Jeśli chodzi o dodatek hormonów, to od prawie 10 lat, hodowców drobiu obowiązuje całkowity zakaz ich stosowania. Dodatek roślin modyfikowanych genetycznie do pasz dla zwierząt budzi na całym świecie obawy. Mimo, że naukowcy zapewniają o bezpieczeństwie GMO, jakoś nie do końca nas to przekonuje.  Boimy się, jakie skutki w bliższej lub dalszej przyszłości, może przynieść stosowanie żywności modyfikowanej genetycznie. Dlatego, póki mamy wybór, staramy się unikać GMO.

Kurczak karmiony paszą bez GMO – czy można kupić takiego w sklepie?

Hodowla i obrót drobiem, podlega ścisłym przepisom, które są kontrolowane przez odpowiednie służby. Więc jeśli chodzi o ogólne bezpieczeństwo – możemy być spokojni. Jednak, jak wiadomo, od dobrostanu zwierzęcia i sposobu żywienia, w dużej mierze, zależy smak i jakość mięsa. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości, zarówno pod względem zdrowotnym jak i smakowym, warto wybrać kurczaka zagrodowego. Jego hodowla jest dwa razy dłuższa niż zwykłego kurczaka. Hodowcy nie stosują antybiotyków, co potwierdzone jest odpowiedniki certyfikatami. Kurczak zagrodowy karmiony jest naturalną, na bazie zbóż i słonecznika, paszą, bez GMO. Proces chowu, na każdym etapie, począwszy od paszy poprzez warunki bytowe, aż do uboju, podlega ścisłej kontroli. Kurczak zagrodowy, karmiony paszą bez GMO, korzystający ze świeżego powietrza i przestrzeni, żyjący w zgodzie z naturą – z całą pewnością daje mięso jakości premium!

Kontrowersje wokół kurczakaMięso drobiowe, dlaczego warto je jeść?

Mięso z kurczaka, to przede wszystkim źródło dobrze przyswajalnego białka. Jest lekkostrawne i niskokaloryczne.  Drób dostarcz witamin z grupy B: B3 i B6 oraz składników mineralnych: fosforu, cynku, magnezu, selenu. Wiadomo, wartości odżywcze i zdrowotne mięsa uzależnione są w dużej mierze od sposobu obróbki. Najzdrowsze będzie mięso pozbawione skóry, gotowane lub duszone. Jednak nic nie zastąpi smaku pieczonej, chrupiącej skórki – prawda?

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz