Zeszyty do matematyki

Edukacja matematyczna w szkołach pozostawia wiele do życzenia. Nawet najlepsi nauczyciele nie są w stanie objąć wystarczającą opieką oraz zindywidualizować procesu nauczania, kiedy zespół klasowy liczy 20-30 osób. Za tłumaczeniem nauczyciela nadąża więc jedynie część dzieci, pozostałe muszą szukać korepetycji. Im więcej problemów z matematyką ma dziecko, tym trudniej mu nadgonić przerabiany w szkole materiał, aż w końcu matematyka staje się znienawidzonym przedmiotem.

Ten pat jest niebezpieczny: w ciągu całej kariery szkolnej nie ominą dziecka liczne testy oraz egzaminy z matematyki. Im szybciej więc podejmiemy stosowne działania, tym szybciej przerwiemy pasmo dziecięcych udręk – matematyki można nauczyć się bezstresowo i skutecznie. Centrum Nauczania MathRiders w Krakowie w dzielnicy Prądnik Biały zaprasza wszystkich zdesperowanych uczniów oraz ich rodziców na bezpłatne zajęcia pokazowe – gwarantujemy, że zostaniecie z nami na dłużej.

Zeszyty do matematyki

Korki? Nie – innowacyjna metoda Helen Doron

Korki kojarzą się dzieciom z mozolnym wkuwaniem z lekcji na lekcję, żeby poprawić kolejną jedynkę, czyli zakuć, zdać i zapomnieć. Szkoła matematyki pracująca w oparciu o metodę Mathriders działa zupełnie inaczej. Wykorzystujemy naturalną dziecięcą ciekawość świata, pokazując, że matematyka jest nie tylko hermetyczną uniwersytecką dziedziną wiedzy, ale przede wszystkim… sposobem myślenia i postrzegania świata.

Matematyczny zmysł można obudzić i wyostrzyć u każdego dziecka! Edukacja matematyczna nie może sprowadzać się do bezrefleksyjnego uczenia się na pamięć tylko po to, żeby uzyskać dobrą ocenę. Zajęcia dla dzieci muszą być motywujące, energetyczne i kreatywne. Badania dowodzą, że zapamiętujemy lepiej, kiedy procesowi nauczania-uczenia się towarzyszą pozytywne emocje.

Szkoła matematyki MathRiders pracująca w oparciu o autorski program Helen Doron to miejsce, w którym bardzo dbamy o to, żeby matematyka budziła takie właśnie emocje. Pracujemy w małych grupach, motywujemy, stosujemy wzmocnienia pozytywne. Słowem: odczarowujemy matematykę.

Nauka matematyki..

Szkoła matematyki = szkoła życia

Zniechęcone do matematyki dzieci nie dopuszczają nawet do siebie myśli, że nauka tego przedmiotu może odbywać się w inny sposób i w innych warunkach, niż edukacja w publicznej szkole. Tymczasem nasi nauczyciele przechodzą specjalne kursy, żeby odrzucić szkolną rutynę i schematyczność.

Metoda Mathriders nie powstała po to, żeby organizować korepetycje, ale po to, żeby budzić ciekawość świata, zarażać pasją i uczyć jak się uczyć – tylko wewnętrzna motywacja jest silnym motorem działania. Dopóki dzieci uczą się ze strachu przed nauczycielem albo wyłącznie po to, żeby nie dostać zlej oceny, działa motywacja zewnętrzna. Po zajęciach w centrum MathRiders dziecko samo zaczyna zadawać pytania i szukać odpowiedzi.

Matematyka okazuje się intelektualną przygodą i listą zagadek, do rozwiązania których nie trzeba już dziecka namawiać. Zasada uczyć-bawiąc ma zastosowanie nie tylko w przypadku najmłodszych dzieci – wszyscy uczymy się efektywniej, kiedy nie poddaje nas się presji ocen, kar, testów z kluczem.

Korepetycje znacznie obciążają budżet domowy i tak naprawdę są jedynie doraźnym gaszeniem pożaru. Jeśli zależy nam na wyrobieniu u dziecka prawidłowych nawyków, umiejętności zadawania celnych pytań i szukania odpowiedzi, lepiej zapisać je na zajęcia do szkoły matematyki MathRiders. Konkurencyjne ceny i całkowicie zindywidualizowany proces kształcenia gwarantują skuteczność i długofalowe efekty.

Dodaj komentarz