Kierunek na wakacje – Bułgaria
Trochę geografii

Kierunek na wakacje – BułgariaBułgaria, to kraj leżący w południowo – wschodniej Europie, nad Morzem Czarnym, na półwyspie Bałkańskim. Państwo jest członkiem Wspólnoty Europejskiej od 2007 roku. Bułgaria jest krajem zróżnicowanym geograficznie. To kraj położnych na południu gór i wyżyn oraz niziny Naddunajskiej. Turystów, do Bułgarii, przyciąga piękne wybrzeże, zadbane, piaszczyste plaże, ciepłe morze i stosunkowo niskie, jak na europejskie kurorty, ceny. Wzdłuż plaż ciągną się deptaki, wokół których kwitnie życie turystyczne, zarówno w nocy jak i w dzień. W miejscowościach nadmorskich powstają centra rozrywki, aqua parki, restauracje, bary, kluby i dyskoteki. Bułgaria, to także niezwykłe zabytki oraz zadbane parki narodowe.

Turystyczne atrakcje i najpopularniejsze kurorty

Złote Piaski – kurort położony niespełna 20 km od Warny. Piękna, ciągnąca się ok 3,5 km, piaszczysta plaża, pośród roślinności paku narodowego. Mieści się tu przystań jachtowa, park wodny. Złote Piaski, to doskonały punkt wypadowy na wycieczkę do Istambułu. Będąc tak blisko Warny, zwanej letnią stolicą Bułgarii, warto odwiedzić słynne delfinarium.

Kierunek na wakacje – BułgariaSłoneczny Brzeg – usytuowany około 35 km od Burgas, nad malowniczą zatoką, kurort, zwany jest Las Vegas Europy Wschodniej. Piaszczysta, szeroka na koło 100 metrów plaża, ciągnie się prze 8 km. Aż roi się tu od restauracji, barów, butików. Kwitnie nocne życie, pełno tu nocnych klubów, dyskotek, kasyn. Wokół Słonecznego Brzegu znajduje się kilka wartych zwiedzenia, ciekawych historycznie miejsc: Świątynia Jupitera, czy malownicze ruiny greckiej twierdzy Poleokastro. Egzotyczną roślinność możemy podziwiać w rezerwacie przyrody nad rzeką Kamczija. W odległości 5 km od Słonecznego Brzegu mieści się, wpisane na listę światowych dziedzictw UNESCO, jedno z najstarszych miast w Europie – Nessebar. W miasteczku możemy podziwiać pozostałości z czasów starożytnych, ruiny bazyliki pochodzącej z V wieku, liczne cerkwie, XVIII wieczny wiatrak, a także nietypowe, kilkusetletnie, czarnomorskie zabudowania.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

źródła: www.pl.wikipedia.org ; www.traveliada.pl

Dodaj komentarz