Co najczęściej dostają Twoje dzieci pod choinkę? Zapewne są to zabawki albo nowoczesne gadżety elektroniczne. Nie ma w tym nic złego, ale może tym razem podarujesz im coś zupełnie innego. Na przykład książkę. Brzmi niezbyt zachęcająco? Postaramy Ci się pokazać, dlaczego książki dla dzieci nadają się idealnie jako prezenty choinkowe. Podpowiemy Ci też, jakie ich rodzaje najlepiej kupić pociechom.

Książka jako prezent dla dziecka pod choinkę – zalety wyboru

Decydując się na wręczenie dziecku książki jako prezentu dajesz mu tak naprawdę o wiele więcej. Lista korzyści, jakie otrzyma Twoja pociecha jest imponująca. My skupimy się na kilku najważniejszych aspektach.

Wsparcie rozwoju intelektualnego

Książka to przede wszystkim bogaty zbiór słów, ale i wiedzy o otaczającym nas świecie. Psychologowie twierdzą przy tym, że książki wzbogacają słownik dziecięcy. Pomagają im także swobodniej porozumiewać się między sobą, ale i z innymi. Dzieci, które dużo czytają rzadziej miewają też kłopoty z ortografią.

Oswajanie z nauką

Chodzi tu głównie o dzieci w wieku szkolnym. Nie wszystkim im nauka i szkoła kojarzą się z czymś ciekawym. Zmienisz ich podejście, wręczając książkę, która w atrakcyjny sposób przekaże wiedzę z danego zakresu. Tym sposobem milusiński szybko zauważy, że nauka potrafi być zaskakująca. Dziecko nauczy się jednocześnie, jak można zdobywać wiedzę poza szkołą.

Ćwiczenia na wyobraźnię

Książki dla dzieci to nie tylko zbiór wiedzy i słów. Stanowią one też doskonałe narzędzie do uruchomienia pokładów dziecięcej fantazji i wyobraźni. Dzięki temu rozwinie się u niego w przyszłości także zdolność do działania i myślenia twórczego.

Skuteczne narzędzie do walki z dziecięcą nudą

Dobrze napisana, bogato ilustrowana i ciekawie wydana książka dla dziecka, potrafi skutecznie ukraść mu sporo czasu. To świetny sposób na zabicie dziecięcej nudy – największego wroga Twojego dziecka. Nuda pozbawia dzieci pokładów dobrej energii. Zamyka je na nowe możliwości. Utrudnia wychodzenie ze strefy komfortu. Jest też zabójcza dla małego umysłu, który wciąż jest plastyczny i czeka, aby go odpowiednio uformować. 

Trening z empatii

Książki uruchamiają też w dzieciach pokłady wrażliwości. Uczą je empatii i tolerancji. Pomagają zrozumieć różnice między DOBREM a ZŁEM.

Jakie książki dla dzieci nadają się na prezenty?

Przede wszystkim dopasowane do wieku pociechy. Dzięki temu nie będą one zbyt trudne w odbiorze. To z kolei spowoduje, że Twoja pociecha chętnie po nią sięgnie. Książki dla najmłodszych powinny być nie tylko kolorowe. Warto sięgnąć po takie, które wydają odgłosy i które można czytać wraz maluchem. Wspólne czytanie zbliża i buduje więź między rodzicem, a jego dzieckiem. Książki dla dzieci w wieku szkolnym powinny być bogato ilustrowane. Sprawdź przy tym, czy widniejące w nich treści są pisane zrozumiałym językiem. Kiedy szukasz książki dla dziecka nieco starszego wskazówkę co do właściwego wyboru stanowią jego zainteresowania i pasje. Obserwuj, co Twój syn najchętniej ogląda w telewizji. Dowiedz się, jakie są pasje Twojej córki – w jaki sposób najczęściej spędza czas wolny (prócz zakupów i spotkań z koleżankami).

Rynek wydawniczy książek dla dzieci ma wiele do zaoferowania małym czytelnikom. To daje Ci gwarancję znalezienia najbardziej idealnego tytułu na prezent pod choinkę dla dziecka. Pamiętaj też, aby dołączyć do prezentu paczkę dobrych słodyczy. Wtedy sprawisz pociesze podwójną radość.

Dodaj komentarz