adwokat

Pomoc adwokata nie jest zasadniczo niezbędna podczas procesu rozwodowego. Wielu małżonków decyduje się jednak na jego usługi. Kiedy warto skorzystać z pomocy adwokata rozwodowego? Poznaj 3 sytuacje, gdy jego wsparcie może okazać się nieocenione!

Czym zajmuje się adwokat rozwodowy?

Termin jak adwokat rozwodowy odnosi się do profesji adwokata, który specjalizuje się w rozwodach. Jego duża wiedza oraz doświadczenie w tym obszarze powodują, że zapewnia on swoim klientom kompleksową i fachową pomoc w tym niełatwym procesie.

Adwokat rozwodowy jako specjalista w dziedzinie rozwodów może zapewnić swoim klientom dostęp do pełnej gamy usług. Zaliczają się do nich głównie:

  • doradztwo związane z rozwodem, między innymi dotyczące wyboru sposobu rozwiedzenia się, podziału majątku czy alimentów na dzieci lub na siebie
  • przygotowanie pozwu rozwodowego i dostarczenie go do sądu
  • reprezentowanie klienta podczas rozprawy sądowej

Gdy poszukiwany jest sprawdzony adwokat rozwód Kraków jest miastem, gdzie małżonkowie mogą skorzystać z pomocy najlepszych adwokatów rozwodowych w Polsce.

Kiedy warto skorzystać z usług adwokata rozwodowego?

Pomoc adwokata rozwodowego będzie wskazana w poniższych przypadkach:

1. Rozwód z orzekaniem o winie

Większość małżonków rozwodzi się bez orzekania o winie, co pozwala na uzyskanie rozwodu nawet w ciągu jednej rozprawy. Zdarza się jednak, że proces z orzekaniem o winie jest najlepszą opcją, zwłaszcza wtedy, gdy jeden z małżonków czuje się poszkodowany.

Rozwody z orzekaniem o winie nie są proste, ponieważ wymagają one zebrania dowodów oraz przeprowadzenia ich oceny. To powoduje, że są one także bardziej czasochłonne, dlatego zdarza się, że ciągną się latami.

W takiej sytuacji pomoc adwokat może okazać się bezcenna, ponieważ doradzi on, jak zebrać dowody i będzie mógł pomóc swojemu klientowi w udowodnieniu jego racji w sądzie.

2. Brak zgody co do podziału majątku

Po wejściu w związek małżeński pomiędzy małżonkami powstaje wspólność, co oznacza, że od tego momentu ich dochody stają się wspólne (poza określonymi wyjątkami). Gdy dochodzi do rozwodu, wtedy pojawia się także konieczność podziału majątku, która może powodować poważne spory pomiędzy małżonkami.

Wybierając pomoc adwokata rozwodowego, można łatwiej dokonać podziału majątku wspólnego pomiędzy małżonkami.

3. Spory dotyczące opieki nad dziećmi i alimentów

Trzecią sytuacją, gdy warto skorzystać ze wsparcia adwokata rozwodowego, są problemy związane z ustaleniem prawa do opieki nad dziećmi oraz wysokością alimentów wypłacanych na dzieci.

Tutaj także adwokat może pomóc swojemu klientowi w udowodnieniu jego racji, co może skutkować odebraniem praw rodzicielskich drugiej stronie czy też zasądzeniem wyższych alimentów.

Dodaj komentarz