Wzorniki tkanin

Wybór odpowiedniego materiału obiciowego na kanapę albo na narożnik lub też tkaniny do wykonania zasłon może być bardzo trudny, gdy pod ręką nie ma materiałów. Aby ułatwić podjęcie decyzji, stosuje się wzorniki, za pomocą których można łatwo i szybko dobrać najlepszy wariant tkaniny do wielu celów!

Wzorniki tkanin – dlaczego warto?

Za pomocą wzorników, także takich jak wzorniki tkanin, można przedstawić różne rodzaje tkanin w jednym miejscu, bez konieczności ich wcześniejszego zamawiania czy też przynoszenia dużych belek z magazynu.

Stosowanie wzorników tkanin jest korzystne zarówno dla sprzedawcy czy producenta, jak i dla klienta lub kontrahenta. Wzorniki umożliwiają proste zaprezentowanie tkanin i jednocześnie zmniejszają ryzyko wyboru tych, które będą nieodpowiednie.

Wykorzystując wzorniki tkanin, można zobaczyć materiał na żywo, dotknąć go, sprawdzić, w jaki sposób będzie on prezentować się w różnych wariantach oświetleniowych. Jednocześnie wzorniki umożliwiają porównanie ze sobą wielu tkanin oraz innych materiałów, co także pozwala na łatwe dopasowanie ich do siebie.

Rodzaje wzorników tkanin

Obecnie w użytku znajdują się różne rodzaje wzorników tkanin. Zaliczają się do nich produkty jak:

  • Wzorniki w formie książek – pozwalają na zaprezentowanie wielu próbek w formie podręcznej książki, która może być łatwo zabrana w różne miejsca.

  • Wzorniki kaskadowe – najczęściej mają one postać pionową i zawierają wszyte próbki tkanin układające się w kaskadę.

  • Wzorniki z oczkiem – mają oczko, które łączy wszystkie tkaniny. Najlepiej nadają się do prezentacji mniejszej liczby próbek. Są jednak bardzo poręczne.

  • Wzornik z zawieszką – tego typu wzorniki najczęściej mają formę kaskadową. Wyposażone są w zawieszkę i można łatwo powiesić je na drążku.

Powyższe wzorniki tkanin mogą przybierać różne formy, ponieważ ich producenci mogą wykonać je na indywidualne zamówienie. Dzięki temu wzornik nie tylko może zawierać przekazane próbki, lecz również może być on ozdobiony logo firmy, może zawierać informacje na temat jej oferty, adresu, dane kontaktowe.

Gdzie zamawiać wzorniki tkanin?

Na zamówienie wzorników tkanin decyduje się obecnie wiele firm, między innymi wykonujących meble tapicerowane, zasłony, osłony okienne, a także firm w branży modowej, które zajmują się szyciem odzieży.

Wzorniki mogą być przygotowane na zamówienie przez firmy, które także spersonalizować je według projektu klienta. Z dostępnymi ofertami producentów wzorników można zapoznać się również w internecie i wybrać najlepszą z nich.

Dodaj komentarz