wybor teczki

Teczki ofertowe pełnią zróżnicowane funkcje. Mogą służyć do przechowywania ważnych dokumentów firmowych, lecz również mogą być elementem planu marketingowego firmy. Kiedy warto zdecydować się na zamówienie teczek z logo? Gdzie je zamówić?

Do czego służą teczki ofertowe?

Termin teczek ofertowych odnosi się do teczek wykonanych z cienkiego materiału papierowego – najczęściej kredy, które przeznaczone są do przechowywania dokumentacji. Najczęściej mają one format A4, czyli powalają na przechowywanie w nich dokumentów o tym właśnie popularnym formacie.

W teczkach ofertowych można przechowywać dokumenty firmowe, oferty, wyceny, plany, projekty, faktury oraz innego rodzaju dokumenty, które przeznaczone są zarówno dla pracowników, jak i dla klientów i kontrahentów.

Tym, czym różnią się teczki ofertowe od zwykłych teczek, jest ich personalizacja. Teczki tego typu są wykańczane za pomocą nadruków wykonanych zgodnie z życzeniem klienta. Najczęściej są to nadruki z logo firmy, lecz również mogą znaleźć się na nich inne personalizowane elementy, na przykład jak informacje o ofercie, adres, dane kontaktowe czy propozycje produktów. To powoduje, że teczki ofertowe mogą spełniać także funkcje marketingowe.

Teczki ofertowe – kiedy je zamówić?

Obecnie teczki ofertowe wybierane są przez wiele firm, co świadczy o tym, że mają one tak naprawdę uniwersalne zastosowanie. Kiedy warto zdecydować się na tego typu teczki?

Przede wszystkim będą one dobrym wyborem wtedy, gdy firma często przekazuje swoim klientom i kontrahentom dokumenty. Umieszczone w teczce z logo będą odpowiednio zabezpieczone oraz będą wyglądały atrakcyjnie. Może zatem wpłynąć to wtedy na sposób postrzegania firmy – będzie ona uznawana za bardziej profesjonalną.

Przykładowe firmy, które zamawiają teczki ofertowe:

  • banki
  • dostawcy mediów
  • operatorzy telekomunikacyjni
  • agencje reklamowe
  • firmy deweloperskie
  • kancelarie prawne
  • kancelarie notarialne
  • firmy produkcyjne

Oczywiście, teczki ofertowe mogą być wykorzystane także przez inne firmy i nie tylko, na przykład zamawiane są one przez instytucje, samorządy, organizacje.

Gdzie zamówić teczki ofertowe?

Obecnie teczki ofertowe są oferowane przez wiele firm poligraficznych dysponujących własnymi drukarniami. Mogą one przygotować dla swoich klientów teczki z logo w różnych nakładach.

Aktualnie teczki z logo mogą być również zamawiane za pośrednictwem stron internetowych drukarni. Wtedy można zakupić je całkowicie online – wystarczy wtedy wybrać typ teczki oraz przekazać projekt graficzny, jaki ma być wykonany na materiałach.

Dodaj komentarz