Żeby otrzymać L4, wcale nie trzeba udawać się do przychodni lekarskiej osobiście. Teraz zwolnienie lekarskie może być wypisane również przez internet. Na czym dokładnie polega tego typu procedura? Oto najważniejsze informacje na jej temat!

Jak otrzymać L4 przez internet?

Zwolnienie lekarskie pozwala na leczenie schorzeń w domu. Wypisywane jest także na czas leczenia w szpitalach oraz w trakcie rekonwalescencji.

Obecnie zwolnienie lekarskie można otrzymać nie tylko podczas wizyty w placówce medycznej. Także dostępna jest alternatywa – wypisanie L4 podczas teleporady oraz L4 przez internet – https://receptyonline24.pl/product-category/e-konsultacja/

Dużym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim L4 online, które wypisywane są podczas konsultacji medycznej prowadzonej online.

Kto może wypisać L4 online?

Podobnie jak w przypadku zwykłych zwolnień lekarskich także L4 online musi być wypisane przez lekarza, który ma do tego odpowiednie uprawnienia.

Aktualnie takie właśnie zwolnienia wypisują przede wszystkim prywatne placówki zdrowotne. Można skorzystać w tym celu z oferty placówek medycznych prowadzących leczenie w ramach pakietów medycznych – abonamentów. Druga opcja to wybranie placówki, która specjalizuje się w usługach medycznych online.

Można otrzymać je między innymi podczas konsultacji medycznej z lekarzem rodzinnym albo specjalistą w zależności od odczuwanych objawów.

L4 przez internet – krok po kroku

Otrzymanie zwolnienia lekarskiego przez internet jest procedurą, która polega na wzięciu udziału w konsultacji lekarskiej online, podczas której wypisywane jest zwolnienie w formie e-ZLA. Wtedy natychmiast przekazywane jest ono do ZUS i informacje na ten temat otrzymuje też pracodawca. Nie ma zatem potrzeby przekazywania zwolnienia do firmy osobiście.

Uzyskanie L4 online nie jest skomplikowane. Poniżej zaprezentowana jest procedura jego otrzymania w placówkach medycznych działających internetowo:

1. Rejestracja na stronie internetowej placówki medycznej.

2. Wybór lekarza, u którego ma odbyć się konsultacja.

3. Wypisanie dodatkowych dokumentów, na przykład z informacjami o stanie zdrowia, obecnie stosowanych lekach.

4. Wzięcie udziału w konsultacji lekarskiej za pomocą serwisu online.

5. Wypisanie przez lekarza L4 online i ewentualnie dodatkowych skierowań, recept na leki.

Ile kosztuje uzyskanie zwolnienia lekarskiego online?

Ceny za L4 online są zróżnicowane i zależne od wybranej placówki medycznej. Najczęściej trzeba będzie liczyć się z kosztem rozpoczynającym się od około 80-100 złotych.

Dokładne informacje o kosztach można znaleźć już teraz w internecie na stronach placówek medycznych.

Dodaj komentarz