Torebki nikotynowe, określane również jako woreczki albo saszetki, to nowy wyrób nikotynowy dostępny także w Polsce. Teraz na ich stosowanie decyduje się coraz więcej osób. Co warto wiedzieć na temat torebek z nikotyną? Jak z nich korzystać?

Czym jest torebka z nikotyną?

Termin ten odnosi się do wyrobów nikotynowych, które zawierają w składzie nikotynę i przeznaczone są do stosowania w ustach. To powoduje, że saszetki z nikotyną nie wymagają palenia lub waporyzacji, dlatego pozwalają na dostarczenie nikotyny do organizmu z pominięciem układu oddechowego.

Pod względem swojego wyglądu saszetki nikotynowe mają postać małych, najczęściej białych woreczków. Przypominają inny popularny wyrób, czyli snus, jednak różnią się od niego swoim składem.

Wewnątrz torebek z nikotyną znajdują się włókna roślinne, które nasycone są nikotyną i substancjami dodatkowymi – zapachowymi i smakowymi. Do wyboru są saszetki z nikotyną w wielu smakach oraz „mocach” pod kątem ilości nikotyny, stąd też można łatwo dopasować je do swoich potrzeb.

Cechy woreczków nikotynowych

Do najważniejszych cech wyróżniających woreczki nikotynowe na tle innych produktów znajdują się:

  • Dyskrecja – z woreczków można korzystać w każdym miejscu,

  • Różne warianty – woreczki mogą być dopasowane do własnych potrzeb,

  • Brak osadów na zębach – woreczki nie powodują pogorszenia ich estetyki,

  • Przystępne ceny – podobne do innych produktów nikotynowych,

  • Wchłanianie nikotyny w ustach – omija ona układ oddechowy.

Jak korzystać z saszetek nikotynowych?

Używanie produktów jak saszetki z nikotyną jest bardzo proste. Przed ich pierwszym użyciem warto jednak zapoznać się dokładnie z informacjami znajdującymi się instrukcji użytkowania lub na etykiecie produktu.

Woreczki nikotynowe są umieszczane w ustach. Należy włożyć je w miejsce między górną wargą oraz dziąsłem. Tam dochodzi do przechodzenia nikotyny z woreczka do śluzówki. Towarzyszy temu lekkie mrowienie.

Całkowity czas trzymania woreczka w ustach nie powinien przekraczać 30 minut. Po tym czasie woreczek należy umieścić w koszu lub w specjalnej przegródce w opakowaniu. Należy uważać, by nie był on wyrzucany do otwartych koszów, aby nie dostały się do niego zwierzęta, dzieci.

Woreczki nikotynowe – gdzie są dostępne?

Aktualnie saszetki z nikotyną są oferowane w wielu sklepach, między innymi w kioskach, trafikach i w sklepach specjalizujących się w sprzedaży wyrobów nikotynowych.

Zamówienia na woreczki nikotynowe można także składać w sklepach internetowych.

Należy pamiętać o tym, że woreczki zawierają nikotynę, dlatego też są one przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych.

Dodaj komentarz