zamykane pudelka

Właściwie dobrane opakowania na produkty nie tylko potrafią odpowiednio je zabezpieczyć, ale też mogą spełniać inne funkcje, na przykład zadbać o ich estetyczny wygląd, identyfikować firmę, a przez to zadbać też o jej rozpoznawalność i wizerunek. W tym celu często wybierane są pudelka wyposażone w magnesy do ich zamykania i otwierania.

Jak wyglądają pudełka zamykane na magnes?

Producenci pudełek mogą zaprezentować je klientom w zróżnicowanych wariantach. Wśród nich znajdują się również pudełka zamykane na magnes, które często polecane są jako pudełka w kategorii premium, czyli wyższej klasy.

Pod kątem swojej funkcjonalności pudełka zamykane na magnes wyposażone są w pasek magnetyczny i pasek metaliczny. Są one umieszczone w opakowaniu tak, że nie są one widoczne. Stosuje się wtedy ruchome klapki, które pozwalają na łatwe połączenie się dwóch pasków oraz zamknięcie opakowania.

Producenci wykonują pudełka zamykane na magnes w wielu wariantach pod kątem ich wielkości, kształtów, a także wykończenia. Są to głównie pudełka powstające z litej tektury, dzięki czemu cechują się one wysoką sztywnością i odpornością na uszkodzenia.

Tektura ta z zewnątrz jest kaszerowana, czyli oklejana innym materiałem – papierem, który może być również poddany dodatkowemu uszlachetnieniu, na przykład foliowaniu czy lakierowaniu.

To powoduje, że producent opakowań magnesowych może nadać im praktycznie dowolny wygląd, by były one dopasowane do konkretnych produktów i oczekiwań zamawiającego.

Kiedy warto wybrać pudełka zamykane na magnes?

Przede wszystkim pudełka zamykane na magnes wykorzystuje się wtedy, gdy celem jest stworzenie opakowania prestiżowego, efektownego, luksusowego. Wyróżniają się one wtedy niebanalnym wyglądem, przyciągają uwagę i budują pozytywny wizerunek, co powoduje, że są one bardzo popularne wśród firm.

Najczęściej w pudełkach zamykanych za pomocą magnesów umieszczane są produkty wyższej klasy, ale też te, którym chce się nadać ekskluzywny wymiar, chociaż same w sobie nie są one bardzo drogie. Zaliczane są do nich głównie:

  • galanteria skórzana
  • kosmetyki
  • biżuteria
  • perfumy
  • elektronika

Warto też wskazać, że pudełka zamykane na magnes są stosowane w celu pakowania różnych upominków, paczek PR. Mają one zatem bardzo szerokie przeznaczenie i ze względu na różne rozmiary można umieszczać w nich wiele typów produktów.

Wobec tego pudełka zamykane na magnes to bardzo dobry wybór wtedy, gdy chce się podkreślić unikatowy charakter produktów, a także stworzyć profesjonalny, luksusowy wizerunek marki.

Dodaj komentarz