Do prawidłowego rozwoju mały człowiek potrzebuje całego zestawu witamin i minerałów.

Witaminy dla dzieci

Do prawidłowego rozwoju mały człowiek potrzebuje całego zestawu witamin i minerałów. Najlepiej, by były dostarczane w wystarczających ilościach wraz z pożywieniem. Rożne sytuacje, np. choroby, przyjmowane leki, nietolerancje pokarmowe itp., sprawiają, że dzieci potrzebują preparatów witaminowych w postaci suplentów.

Witaminy dla dzieci

Żelki z witaminami – w postaci słodkiego i kolorowego żelka możemy przemycić cały zestaw witamin dla dzieci (np. żelki witaminowe Vibowit). Zawierają one w swoim składzie witaminy niezbędne dla dzieci: witaminę A ,C, D, E, B6, B12,  niacynę, biotynę, rutynę, cynk, selen, kwas foliowy. Zestawy witamin dla dzieci ( np. Vibowit dla dzieci), skomponowane są w taki sposób, aby, przy prawidłowym stosowaniu, nie było ryzyka przekroczenia dziennych dawek.

Witaminy dla dzieci

Vibovit junior – smak proszku zjadanego wprost z papierowej saszetki to dla wielu z nas smak dzieciństwa. Ceny preparatów witaminowych dla dzieci wahają się w zależności od formy (żelki, saszetki, syropy) od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za miesięczną kurację.

Witaminy dla dzieci

Pamiętajmy, że suplementy diety nie zastąpią zróżnicowanej diety. Witaminy i minerały powinny być podawane dzieciom w konsultacji z pediatrą.

źródła zdjęć: www.pinterest.com

Dodaj komentarz