akademik basecamp

Studiowanie w Polsce to dziś nie jedyna opcja dla żądnych wiedzy młodych ludzi. Coraz więcej osób decyduje się na studia za granicą. Nie są one żadną fanaberią czy luksusem zarezerwowanym dla wybranych. Wręcz przeciwnie, powoli stają się normą. Młodzi coraz chętniej wyjeżdżają na nauki do Londynu, Madrytu, a ostatnio również do Lipska. Ten ostatni nazywany jest przez niektórych drugim Berlinem lub mekką hipsterów. Miasto przyciąga młodzież z rozmaitych zakątków świata i tym samym staje się wspaniałą mieszanką kulturową. Jeśli i ty planujesz studia w Lipsku, to na pewno prędzej czy później będziesz musiał/musiała rozejrzeć się za jakąś stancją. Pokój u kogoś, własna kawalerka, a może akademik Lipsk – co wybrać, żeby faktycznie było dobrze?

Dlaczego studia w Lipsku?

Argumentów za podjęciem studiów w Lipsku jest bardzo wiele. Nie bez znaczenia jest fakt, że to właśnie tam znajduje się jedna z najlepszych, jednocześnie najstarszych uczelni w Europie. Tamtejszy uniwersytet posiada niezwykle bogatą historię i tradycję. Został założony w 1409 roku z fundacji książąt saskich i może pochwalić się naprawdę znakomitymi i wybitnymi absolwentami. Uczelnię w Lipsku ukończył Goethe i Nietzsche. Ukończyła też Angela Merkel.

Sam Lipsk ma studentom wiele do zaoferowania. Dzięki temu, że każdego roku przyjeżdża tu mnóstwo młodych ludzi z różnych zakątków świata, stanowi wspaniałą mieszanką kultur, zwyczajów i obyczajów. W niemieckim mieście są też inne, doskonałe uczelnie dla przyszłych aktorów lub muzyków. Wystarczy wspomnieć tu o Uniwersytecie Muzyki i Teatru Feliksa Mendelssohna Bartholdy. Jest to pierwsza szkoła muzyczna założona w Niemczech w 1843 r.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że Lipsk należy do miast bardzo dobrze rozwiniętych gospodarczo. To kolebka niemieckiej muzyki i sztuki. Od zawsze tętnił kulturowym życiem i przyciągał artystów z całego świata, w tym kompozytorów, muzyków oraz poetów. I tak też jest dzisiaj. To dlatego Lipsk znajduje się na liście najbardziej kulturowych miejsc w Niemczech. Nie brakuje tu atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych. Na pewno warto wspomnieć o targach lipskich, koncertach orkiestrowych czy licznych wystawach malarskich.

Warto też wspomnieć o atrakcyjnych kosztach utrzymania w Lipsku. W porównaniu z Berlinem i innymi większymi miastami, Lipsk wypada naprawdę dobrze. Oznacza to, że bez problemu poradzą tu sobie studenci ze skromnym miesięcznym budżetem.

jaki akademik lipsk
źródło: basecampstudent.com

Akademiki Lipsk

A teraz do rzeczy – zakwaterowanie. Akademiki Lipsk to hasło, które ma w Internecie sporo wyświetleń. Chętnych na pewno nie brakuje. Jak wybrać ten najlepszy? Oczywiście można spróbować zawalczyć o przydział akademika z uczelni. Trzeba tylko mieć na uwadze, że zazwyczaj więcej jest tu chętnych niż samych miejsc i nagle okaże się, że dla nas brakuje pokoju. Bezpieczniejszą opcją są prywatne akademiki (Lipsk posiada bardzo atrakcyjną ofertę w tej kwestii). Jednym z bardziej wyjątkowych miejsc jest akademik BaseCamp. Czym się wyróżnia na tle innych? Na pewno tym, że pod żadnym względem nie przypomina tradycyjnego domu studenckiego. To bardziej apartamentowiec niż akademik. Każdy pokój jest bardzo komfortowo urządzony w nowoczesne, nierzadko designerskie meble potrzebne do nauki i wypoczynku, a także posiada własną łazienkę oraz aneks kuchenny.

Akademiki Lipsk BaseCamp

Akademik w Lipsku BaseCamp to miejsce, w którym chce się mieszkać. Poza pokojami dla studentów są tam również inne przestrzenie, niezbędne do komfortowego życia i studiowania. Na pewno warto wspomnieć o specjalnym cichym pokoju przeznaczonym do nauki oraz osobnym miejscu do zabaw i urządzania imprez. Co ciekawe, akademik ten posiada również własną siłownię i własne kino! Bądźmy ze sobą szczerzy – które polskie domy studenckie mają siłownię czy kino? Jest tu też WiFi, wypożyczalnia rowerów, itp. Raj? Zdecydowanie tak! Chcesz zaczerpnąć więcej informacji? Koniecznie zajrzyj tutaj: basecampstudent.com/pl/lokalizacje/niemcy/_lipsk/

akademik basecamp
źródło: basecampstudent.com

By Asia

Dodaj komentarz