O czym myślisz, kiedy słyszysz idealna randka? Jeśli jesteś kobietą i to twoja pierwsza randka, to pewnie powiesz długi spacer po mieście, będący okazją do rozmowy i poznania tej drugiej osoby lub romantyczny piknik w parku, niczym z Hollywoodzkiego filmu. Jeśli jesteś facetem, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że wybierzesz fajną knajpkę z muzyką na żywo lub coś bardziej szalonego, np. przejażdżkę stylowym autem, paintball, gokarty lub skok ze spadochronem.

Prawda jest taka, że coś takiego jak uniwersalna randka idealna nie istnieje. Każdy z nas jest inny i ma odmienne upodobania. Ważne, żeby z charakterem i oprawą spotkania trafić w preferencje drugiej osoby. A jeszcze ważniejsze jest to, żeby wyposażyć się w dobry nastrój i zadbać o miłą atmosferę. Czas przejść do konkretów. Jak zorganizować randkę idealną? Poniżej znajdziesz kilka sprawdzonych pomysłów.

Pierwsza randka – spacer po mieście

Wbrew pozorom spacer po mieście to idealna opcja, gdy w grę wchodzi pierwsza randka. Jak wiadomo na początku znajomości warto wybrać coś neutralnego, miejsce, w którym żadna ze stron nie będzie czuła się zakłopotana (sprawdź również TU). Miasto nadaje się do tego idealnie. Ale uwaga! W przypadku takiej randki diabeł tkwi w szczegółach. Spotkanie w godzinach szczytu, na dodatek w najbardziej zatłoczonym miejscu, będzie mało romantyczne i udane. Bo kto chciałby się przekrzykiwać i przeciskać przez tłum ludzi wracających z pracy? Lepiej więc udać się na spacer, kiedy atmosfera jest nieco bardziej klimatyczna, np. o zachodzie słońca. Może to być piękny park, ogród botaniczny lub starówka miasta. Ponoć gdy zapada zmierzch, ludzie stają się bardziej otwarci… A właśnie o to nam chodzi, żeby lepiej się poznać i poczuć bliskość drugiej osoby.

Randka idealna – piknik na łonie przyrody

Randka w restauracji to dobry pomysł, ale trochę oklepany. Warto wznieść się na wyżyny kreatywności i zaplanować piknik – w parku lub za miastem. Piknik na świeżym powietrzu to w dzisiejszych czasach rzadkość. A szkoda, bo przesiadywanie na kocyku jest bardzo zabawne i przede wszystkim romantyczne. Wystarczy zaopatrzyć się w koc, przygotować smaczne przekąski, zabrać dobre wino, muzykę… I idealna randka gotowa! Czasami proste rzeczy są najlepsze.

Kolacja w ciemnościach

Jeśli jednak zechcesz pozostać przy restauracji, to zamiast na klasyczną kolację wybierzcie się na kolację w ciemnościach. Jest to stosunkowo nowa oferta na rynku, ale warta uwagi i wypróbowania. Jedno jest pewne, będzie nietypowo i tajemniczo, a dzięki temu intrygująco. Taka randka w restauracji zostanie przez was zapamiętana na bardzo długo.

Kino w plenerze

Gdzie na randkę? Kino w plenerze wydaje się być pomysłem doskonałym. Pod warunkiem oczywiście, że obydwoje uwielbiacie oglądać filmy. W sezonie letnim wiele parków organizuje tego typu wydarzenia, ale jeśli chcesz zorganizować pokaz prywatny to też jest to możliwe. Wystarczy laptop, jakieś przekąski i napoje. Jeśli ma to być randka idealna, to kryminały z morderstwem w tle raczej odpadają. Horrory też nie są dobrym rozwiązaniem, chyba, że obydwoje je uwielbiacie.

Idealna randka w domu? Czemu nie!

Myślisz, że tylko randka w restauracji może być uznana za idealną? Błąd. Jeśli się postarasz, to spotkanie w domowym zaciszu może przebić restaurację i to dwukrotnie. Oczywiście nie mówimy tu o pierwszej randce, ale o którejś tam z kolei. Nie ma nic lepszego niż wspólne gotowanie. Ile przy tym śmiechu i zabawy! To bardzo zbliża ludzi i zacieśnia więzi. Kiedy już uda wam się coś upichcić, otwórzcie dobre wino, zapalcie świece, włączcie muzykę i rozkoszujcie się chwilą.

Czas na coś bardziej ekstremalnego

Dla wielu osób idealna randka to taka, na której pierwsze skrzypce gra adrenalina. Jeśli lubicie, jak coś się dzieje i nie znosicie sztampy to postawcie na bardziej wystrzałową randkę. Może to być np. ścianka wspinaczkowa – idealna forma rozrywki dla osób aktywnych fizycznie, lubiących sport i dobrą zabawę. A może to być śmiało skok ze spadochronem, ale wcześniej lepiej się upewnić, czy ta druga osoba nie ma przypadkiem lęku wysokości.

Dodaj komentarz