woreczki nikotynowe

Woreczki, torebki czy saszetki nikotynowe są rodzajem produktów nikotynowych, które już od pewnego czasu dostępne są na polskim rynku. Zobacz, czym dokładnie są tego rodzaju wyroby i dla kogo mogą być one dobrym wyborem!

Woreczek nikotynowy – co to jest?

Wyroby jak woreczki nikotynowe – https://nikotynowe.pl/ nazywane też torebkami nikotynowymi czy saszetkami nikotynowymi, mają postać niewielkich woreczków, które wypełnione są substancją nasączona nikotyną. Dodatkowo mają one różne zapachy i smaki, które powodują, że ich używanie jest przyjemne.

Wiele osób myli jednak woreczki nikotynowe ze snus. Podobieństwo jest duże, ponieważ snus również może występować w formie woreczków. Warto jednak wskazać, że produkty te różnią się pomiędzy sobą swoją zawartością.

W torebkach nikotynowych, jak wspomnieliśmy, znajduje się nikotyna i dodatkowe substancje zapachowe, smakowe. Z kolei snus w woreczku zawiera tytoń. Taka różnica przekłada się na użytkowanie tych wyrobów.

Właściwości woreczków nikotynowych

Woreczki nikotynowe ze względu na swój określony skład i formę mają poniższe właściwości:

  • Dostarczają do organizmu nikotynę,
  • Są wygodne w stosowaniu,
  • Są bardzo dyskretne, ponieważ nie widać ich podczas użycia,
  • Nie powodują powstawania osadów na zębach,
  • Mają przyjemne smaki i zapachy,
  • Można kupić je w różnych wariantach „mocy”.

Jak używać saszetek nikotynowych?

Sposób używania tego typu wyrobów jest bardzo prosty. Należy umieścić je na określony czas w ustach, gdzie dochodzi do uwalniania nikotyny oraz do przenikania jej do krwiobiegu. W rezultacie woreczki nikotynowe dają taki sam efekt jak snus, papierosy czy papierosy elektroniczne.

Woreczek przeznaczony jest do umieszczenia w przestrzeni pomiędzy wargą a dziąsłem. Woreczki są małe i miękkie, dlatego ich stosowanie nie powoduje wtedy dyskomfortu. Niedługo po użyciu woreczka zauważane jest lekkie mrowienie, które wskazuje na wydzielanie nikotyny.

Zwykle zaleca się używanie woreczka przez czas do 20-30 minut. Następnie można po prostu wyjąć go z ust i bezpiecznie wyrzucić, na przykład do zamkniętego kosza na śmieci albo przechować tymczasowo w przegródce w opakowaniu z woreczkami.

Gdzie można kupić woreczki nikotynowe?

Sprzedażą wyrobów tego typu zajmują się przede wszystkim firmy oferujące wyroby nikotynowe, trafiki, wybrane kioski.

Zwykle za jedno opakowanie woreczków zawierające 20 sztuk należy zapłacić około 20-30 złotych w zależności od wybranego wariantu oraz producenta.

Należy pamiętać o tym, że ze względu na zawartość nikotyny woreczki nikotynowe przeznaczone są do stosowania jedynie przez osoby dorosłe.

Dodaj komentarz